Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank centralny Cypru wprowadził limit wypłat z bankomatów

0
Podziel się:

Bank centralny Cypru wprowadził limit wypłat z bankomatów należących do miejscowych banków.

Bank centralny Cypru wprowadził limit wypłat z bankomatów
(PAP/EPA)

Z bankomatów można pobierać maksymalnie 100 euro dziennie. Limit wypłat z bankomatów należących do miejscowych banków, ma zapobiec ucieczce kapitału z kraju.

Rzecznik drugiego co do wielkości banku na Cyprze, Laiki Popular Bank, który wcześniej wprowadził limit w wysokości 260 euro, powiedział, że nowe ograniczenia zaczęły obowiązywać o godz. 13 czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego).

Dodał, że zostaną one zniesione po otwarciu banku, co ma nastąpić we wtorek, lub po otrzymaniu zapewnienia od Europejskiego Banku Centralnego o utrzymaniu finansowania dla banku centralnego Cypru.

Cytowany przez agencję Reutera anonimowy przedstawiciel rządu powiedział, że ograniczenia dotyczą wszystkich lokalnych banków na wyspie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ratować Cypr? Polscy politycy twierdzą że... Trwają rozmowy w sprawie ratowania tego kraju przed bankructwem.
Europejski Bank Centralny grozi bankierom Europejski Bank Centralny grozi, że jeśli porozumienia nie będzie, odetnie po tym terminie udostępnianie funduszy cypryjskim bankom.
Cypr ugina się pod żądaniami Brukseli. Koniec raju? Parlament w Nikozji zgodził się na emisję obligacji ratunkowych oraz nadzór kapitałowy nad bankami. Są kolejne propozycje w sprawie podatków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)