Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Bitcoin może zdrożeć w przyszłym roku. Pomogą w tym Microsoft i Starbucks

52
Podziel się:

W roku 2017 rynek kryptowalut przeżywał boom. Za jednego bitcoina płacono niemal 20 tys. dolarów. W tym roku cyfrowe waluty były w odwrocie, a przeceny sięgnęły nawet 80 proc. Są jednak osoby i instytucje, które dalej stawiają na krypto.

Bitcoin może zdrożeć w przyszłym roku. Pomogą w tym Microsoft i Starbucks
(Wlodzimierz Wasyluk)
bECGBgnF

Z rynkiem kryptowalut jest trochę jak w utworze soulowego artysty Tyrone'a Davis'a – _ What goes up, must come down _ (coś co rośnie, musi upaść – przyp. red.). W grudniu 2017 roku medialne szaleństwo sprawiło, że za jednego Bitcoina płacono prawie 20 tys. dolarów. Wśród chętnych na kryptowalutę nie brakowało osób, które nie miały doświadczenia w inwestowaniu. Nie pierwszy, zapewne nie ostatni raz, marketing okazał się potężniejszą siłą sprawczą od wiedzy.

Zobacz także: Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Najważniejszym elementem rynku kryptowlut jest Bitcoin. Dziś, w połowie grudnia, jego cena to ok. 3 tys. 390 dolarów. To znaczy, że jego wartość spadła o ok. 80 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Z Bitcoinem są powiązane inne cyfrowe waluty, jak Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin. Więc krach jednej waluty wpływa na pozostałe.

bECGBgnH

Zdaniem ekspertów powodów tak dużej przeceny na rynku krypto jest wiele. M.in. aktywność spekulantów, brak jasnych regulacji rynku, powiązanie walut cyfrowych z czarną strefą (pranie brudnych pieniędzy) czy unikanie płacenia podatków. Niewykluczone, że Bitcoin jeszcze w tym roku potanieje.

- Nie jest to pierwszy ani ostatni raz, kiedy cena Bitcoina zachowuje się w ten sposób. Obecny szczyt znajduje się na poziomie około 20 tys. dolarów (67 tys. zł), więc biorąc pod uwagę poprzednie historyczne cykle spadkowe możliwe jest, że cena BTC spadnie do poziomu 3 tys. dolarów (około 11 tys. zł) – powiedział money.pl Sebastian Seliga, analityk BitBay.

Czy tak głębokie spadki powinny zatem dziwić? Zdaniem Sebastiana Seligi – nie. Rynek Bitcoina jest bardzo zmienny. Inwestorzy powinni się z tym liczyć. Zdaniem analityków w przyszłym roku Bitcoin może znów podrożeć. Impulsem ma być uruchomienie giełdy Bakkt.

bECGBgnN

- Kontrakty terminowe na Bitcoina oferowane na tej giełdzie dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych będą rozliczane nie w dolarach, ale właśnie w Bitcoinach. Oznacza to, że flagowa kryptowaluta będzie skupywana z rynku celem przechowywania jej przez platformę Bakkt aż do wygaśnięcia kontraktu i to właśnie może być powód do wzrostów BTC w nadchodzącym roku – wyjaśnia ekspert BitBay.

Za platformą Bakkt stoją Microsoft, Starbucks i firma doradcza Boston Consulting Group. Ma to być zalążek nowego, cyfrowego rynku. Giełda ma pomóc swoim klientom w zakupie, sprzedaży i przechowywaniu cyfrowych aktywów. Docelowo Bakkt prowadzić będzie ICE (Intercontinental Exchange), spółka zależna New York Stock Exchange, która zadba o infrastrukturę rynkową i prawną. Zdaniem ekspertów, w przyszłym roku kryptowaluty dadzą na siebie zarobić.

bECGBgnO

- Wszystko wskazuje że rok 2019 będzie należał do Security Token Offering. STO jest udoskonalonym modelem tradycyjnych instrumentów finansowych. Od dłuższego czasu obserwuje rozwój STO GG World Lottery, który w swoim zespole posiada Polaków i cieszy się dużą popularnością - wyjaśnia money.pl Mateusz Iwanowski z portalu Kryptowaluty.Expert.

Jego zdaniem, aby myśleć o zysku na walutach cyfrowych należy patrzeć na ten rynek mocno do przodu. Z kolei bańka z końcówki 2017 roku nie powinna się powtórzyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECGBgoi
KOMENTARZE
(52)
Paweł
2 lata temu
Ktoś kto inwestuje w Bitcoin'a i rozgłasza to publicznie - osoba lub firma daje świadectwo o tym że nie ma zielonego pojęcia o gospodarce, finansach, ekonomii... Instytucje które umożliwiają zakup lub obrót kryptowalutami powinny być momentalnie zamykane przez agencje nadzoru finansowego.
foki
3 lata temu
przecież to wszystko jest zwykłym oszustwem.Najśmieszniejsze jest to ,że instytucje finansowe temu wszystkiemu przyklaskują.
tryliarder
3 lata temu
@jaro, narysowałem sobie na kartce dwa kółeczka i trzy trójkąciki. Takiej waluty jest tylko jedna sztuka. Powinna kosztować pierdyliard dolarów. Wierzę w to mocno!
bECGBgoj
On
3 lata temu
Inwestujcie w wymyslana walute😂😂😂
Baca
3 lata temu
No i co takiego po prostu lekko przyszło i lekko poszło=żyjemy w czasach gdzie złodziej okrada złodzieja bo uczciwy ma cieżko przezyc od wypłaty do wypłaty=Od zarania wiadomo że w sprawach finansowych chciwość jest najgorszym doradcom=???
...
Następna strona