Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Bitcoin intensywnie traci. Kolejny cios to podatki

8
Podziel się:

Kurs bitcoina od początku roku systematycznie spada. Jednak to nie jedyny problem inwestujących w wirtualną walutę. Zmiany w podatkach będą miały dodatkowy skutek.

Posiadacze kryptowalut nie mają powodów do zadowolenia.
Posiadacze kryptowalut nie mają powodów do zadowolenia. (Vladimir Astapkovich/Sputnik/EAST NEWS)

Kurs bitcoina od początku roku systematycznie spada. Jednak to nie jedyny problem inwestujących w wirtualną walutę. Zmiany w podatkach będą miały dodatkowy skutek.

Poniesione w tym roku straty nie będą mogły zostać odliczone od podatku – informuje Rzeczpospolita. Przepisy się zmieniły, a inwestorzy mają problem.

Zobacz także: Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami:

Bitcoin traci na wartości, na rynku kryptowalut bessa. Wielu poniesie straty. Do tej port nie było problemem odliczyć od uzyskanych dochodów w następnych latach. Pozwalała na to ustawa o PIT.

Jednak od 1 stycznia 2019 zmieniają się zasady dotyczące wirtualnych walut – przypomina Rzeczpospolita. Inwestorzy handlujący coinami będą wykazywać dochód z kapitałów pieniężnych. Po odliczeniu kosztów zapłacą 19 proc. podatek.

Rozliczenie strat z poprzednich lat będzie niemożliwe, bowiem w myśl nowych przepisów, zostały one poniesione z innego źródła przychodów – z działalności gospodarczej lub prawa majątkowego – tłumaczy dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Czy coś nie t...
3 lata temu
Dzisiaj chytrość prowadzi ludzi do bitkoina itp. Ci co się dają prowadzać chytrości są na najlepszej drodze do nieszczęścia własnego . To taki wybór lekkiego "chlebka" , zamiast szukać tego co Nas najbardziej cieszy - wspólnego przeżywania życia z innymi ludźmi .
zibi02
3 lata temu
Przez kopaczy przepłaciłem za grafe i dobrze im tak ale wkurza że jak zysk to łapy wyciąć jak straty to schować
Гифуч
3 lata temu
Ja bym taka stratę odliczył od podatku klucac się z up że handel bitcoinem to nie jest inne źródło niż handel bitcoinem wg prawa. Chodzi o przepis że strata na kryptowalucie to inne źródło dochodu niż dochód na krypt.
Echo
3 lata temu
Pisowskie banda. Jak zysk to podatek biorą, jak stratą to chowają głowę w klozet. Pislandia to syf
hk
3 lata temu
Podatek moze tez wyniesc 0 - wystarczy przeprowadzic sie do Niemiec.