Notowania

uokik
21.04.2011 14:08

Dlaczego banki nie chcą oddawać składek?

Do rzecznika ubezpieczonych trafia coraz więcej skarg od kredytobiorców na warunki jakie stawiają banki, przy zawieraniu umowy kredytowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OSTILL/iStockphoto)

Do rzecznika ubezpieczonych trafia coraz więcej skarg od kredytobiorców na warunki jakie stawiają banki, przy zawieraniu umowy kredytowej. Chodzi o zawieranie przy tej okazji umowy ubezpieczenia kredytu. Rzecznik Ubezpieczonych złożył dziś wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie tej sprawy.

Chodzi o postępowania banków przy występowaniu przez kredytobiorców o zwrot części składki, za niewykorzystany okres ochrony ubezpieczeniowej na przykład w momencie gdy już spłacili kredyt.

Cezary Orłowski z Biura Rzecznika Ubezpieczonych powiedział, że niepokoi brak zainteresowania banków odzyskiwaniem tych pieniędzy od ubezpieczyciela, czasami nawet namawianie klientów do rezygnacji z dochodzenia swojego prawa do odzyskania tych środków.

- _ To dało nam ślad, że widocznie istnieje jakieś porozumienie między ubezpieczycielem a bankiem. Zwłaszcza, że często te firmy należą do jednej grupy kapitałowej _- mówi Orłowski.

POSŁUCHAJ CEZAREGO ORŁOWSKIEGO:

Cezary Orłowski powiedział, że w takiej składce ubezpieczeniową część funduszy idzie do towarzystwa ubezpieczeniowego, a część jest prowizją dla banku. W wypadku gdy klient nie żąda odzyskania tych pieniędzy, zyskuje na tym i ubezpieczyciel i bank.
Orłowski dodał, że niektóre banki w przypadku śmierci kredytobiorcy nie zwracały się o należności do ubezpieczyciela, tylko od razu zwracały się do komornika o wyegzekwowanie długo od spadkobiercy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t132010.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/hipoteki;ubezpieczenia;kosztuja;tyle;co;dodatkowy;pokoj,253,0,798461.html) Hipoteki: ubezpieczenia kosztują tyle co dodatkowy pokój Kredyt mieszkaniowy na 300 tys. zł i koszt ubezpieczeń przekraczający 60 tys. zł – to nie żart.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t79364.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/wysokie;limity;kart;kredytowych;dla;mikrofirm,107,0,816235.html) Wysokie limity kart kredytowych dla mikrofirm Banki są otwarte przede wszystkim na firmy, które mogą pochwalić się długim rynkowym stażem.
Tagi: uokik, ubezpieczeni, kredyt, rzecznik, ubezpieczenie, składka, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz