Notowania

Idea Bank angażuje się w e-sport. Zaczyna współpracę z polską ligą

Idea Bank będzie współpracować przy różnych wydarzeniach organizowanych przez Polską Ligę Esportową. Na początek transmisja rozgrywek League of Legends w Las Vegas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Esport na całym świecie zyskuje na popularności.

"Polska Liga Esportowa z sezonu na sezon rozwija się coraz prężniej, a świadczy o tym pokaźna liczba partnerów. Od 6 grudnia do tego grona dołączył Idea Bank, rozpoczynając w ten sposób długofalową współpracę na polskim rynku esportu" - wynika z komunikatu banku.

Jedną z kluczowych postaci, na której oparta została współpraca jest Damian 'Nervarien' Ziaja - influencer i komentator rozgrywek w League of Legends (sieciowa gra komputerowa dla wielu graczy). To jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie. W połowie 2013 roku gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.

Czytaj więcej: Esport w liczbach

Poza komentowaniem meczów oraz byciu influencerem, Ziaja jest również mikroprzedsiębiorcą, dlatego został wybrany do współpracy z Idea Bankiem. Współpraca z Nervarienem i Polską Ligą Esportową ma głównej mierze opierać się na trzech poziomach: influencer marketingu, wspólnej komunikacji medialnej oraz bliskiej współpracy podczas wydarzeń esportowych.

Czy z e-sportu można się w Polsce utrzymać? "Najwyższa znana mi pensja Polaka to 10 tysięcy euro"

- Dzięki współpracy z Polską Ligą Esportową możemy dotrzeć do zupełnie nowego i młodego grona odbiorców, a przez pokazać, jak ważne jest gromadzenie oszczędności i inwestowanie. Damian jest przykładem dobrego przedsiębiorcy, który dysponując pasją, potrafił wykuć z niej sukces na skalę całego kraju - komentuje Katarzyna Harasim z Idea Banku.

Strony rozpoczęły współpracę od transmisji rozgrywek ALL-STAR 2018 w League of Legends w Las Vegas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-sport, idea bank, ida, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

SceptykHahaha, bank zamieszany w sprzedaż, prawdopodobnie nielegalną, bierze się za sponsoring. Czy Ci ludzie, esportowcy, wiedzą od kogo biorą pieniądze? … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)