Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Z zarządu Pekao rezygnują dwie osoby. Władze banku z niższymi pensjami

34
Podziel się:

W Pekao zakończyły się prace nad wdrożeniem w życie ustawy kominowej, która obniża płace w zarządzie banku. Jednocześnie Pekao poinformował o zmianach w jego składzie. Z członkostwa zrezygnowało dwóch wiceprezesów, a rada nadzorcza jednogłośnie powołała sześciu dotychczasowych członków zarządu na nową wspólną kadencję trwającą 3 lata.

Michał Krupiński stoi na czele Pekao od połowy 2017 roku.
Michał Krupiński stoi na czele Pekao od połowy 2017 roku.

W Pekao zakończyły się prace nad wdrożeniem w życie ustawy kominowej, która obniża płace w zarządzie banku. Jednocześnie Pekao poinformował o zmianach w jego składzie. Z członkostwa zrezygnowało dwóch wiceprezesów.

W drugim największym polskim banku doszło do kolejnych kadrowych roszad. Dotychczasowi członkowie zarządu Roksana Ciurysek-Gedir i Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje. Ustąpią z pełnionych funkcji 30 listopada.

Rada nadzorcza banku przyjęła ich rezygnacje i w oficjalnym komunikacie podziękowała za dotychczasowy wkład w rozwój Pekao. W przypadku Roksany Ciurysek-Gedir współpraca z bankiem będzie kontynuowana. Będzie odpowiadać za relacje międzynarodowe, a więc będzie kontynuować to, czym zajmowała się na stanowisku członka zarządu.

Kopyrski był wiceprezesem banku nadzorującym pion bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej od czerwca 2008 roku, a Ciurysek-Gedir nadzorowała działalność pionu bankowości prywatnej od stycznia 2018.

Zarząd, liczący do tej pory 8 osób, działać będzie teraz w 6-osobowym składzie. Rada nadzorcza potwierdziła, że w zarządzie nowej kadencji będzie prezes Michał Krupiński oraz wiceprezesi: Tomasz Kubiak, Piotr Lehmann, Marek Lusztyn, Tomasz Styczyński i Marek Tomczuk.

Jak dodaje bank w komunikacie: rada nadzorcza Banku Pekao jednogłośnie powołała członków zarządu na nową wspólną kadencję trwającą 3 lata.

Zobacz także: Bank Pekao SA pojawił się w finansowej stolicy świata. To pierwszy polski bank w Londynie

- Jednogłośna decyzja ponownego powołania obecnych członków zarządu na kolejną turę to oznaka zaufania dla realizowanej przez bank strategii, której efektem jest znacząca poprawa rentowności i efektywności oraz zwiększenie dynamik wzrostu w najbardziej dochodowych częściach biznesu - komentuje sytuację prezes Krupiński.

Jednocześnie rada nadzorcza wydała zgodę na wdrożenie w życie uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy Pekao z czerwca tego roku o dostosowaniu wynagrodzenia członków zarządu do wymogów ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, zwanej potocznie ustawą kominową.

Oznacza to, że wynagrodzenie nie przekroczy piętnastu przeciętnych wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw - a taka pensja to obecnie około 4800 zł brutto. Do takiego wynagrodzenia może jeszcze jednak dojść premia.

Przypomnijmy, że o cięciu zarobków zdecydował głównie Skarb Państwa, który rządzi bankiem poprzez PZU i PFR. Jak już pisaliśmy, pensja szefa drugiego największego banku w kraju spadnie ze 160 tys. zł do blisko 70 tys. zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
gość
6 lat temu
a ja po 40 latach pracy dostaję 2900 zł brutto, natomiast emeryturę wyliczyli mi na kwotę 1600 zł brutto, zgroza
zainteresowan...
6 lat temu
Proszę wyraźnie napisać który bank chodzi czy PKO SA czy PKO BP , bo obu mówi się skrótowo PEKAO
petra
6 lat temu
Jak tu nie brać kominów, jak głupcy sami przynoszą pieniądze na takie marne procenty?
Znajomy znajo...
6 lat temu
Z tego co wiem to pracownicy dosc dlugo tam pracujacy maja duzo gorzej niz za czasow Wlochow!!! Awansu zadnego, pensje stoja w miejscu a pracy dokladaja!! Zaczynaja ludzie tam olewac prace, a kazdy mysli jak odejsc, wczesniej szukajac pracy gdzie indziej!! Taki niby Polski bank a nie szanuje uczciwych pracowńikow!!
herezja
6 lat temu
Po kasę następne dobrze , zapewne dobrze zapowiadające się 20 letnie pociechy.
...
Następna strona