Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
11.03.2015 21:42

Sankcje wobec Rosji. Separatyści i rosyjski bank na czarnej liście

USA zaostrzają sankcje wobec Rosji. To odpowiedź na dalsze naruszenia porozumień o zawieszeniu broni na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cezary p/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

Były premier Ukrainy, separatyści i rosyjski bank wśród objętych amerykańskimi sankcjami. Waszyngton nałożył kolejne restrykcje za naruszanie rozejmu w Donbasie przez bojowników, wspieranych przez Rosję. Wiceszef tamtejszego MSZ Siergiej Riabkow określa decyzję USA jako _ niewytłumaczalną _.

Na nowej liście znalazł się między innymi były premier Ukrainy Mykoła Azarow, który był szefem prorosyjskiego rządu Partii Regionów.

Wśród objętych restrykcjami jest także jego ówczesny zastępca, pełniący później obowiązki premiera Serhij Arbuzow Sankcje nałożono również na działający na Krymie Rosyjski Narodowy Bank Komercyjny oraz Eurazjatycki Związek Młodzieży.

Ta ostatnia organizacja, według amerykańskiego Departamentu Skarbu, miała rekrutować Rosjan z doświadczeniem bojowym do walki w siłach tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

Na _ czarną listę _ trafiło także ośmioro promintentnych separatystów, przywódców samozwańczych republik: donieckiej i ługańskiej.

Jeśli Rosja nadal będzie kontynuować działalność destabilizacyjną na Ukrainie i naruszać wprowadzenie w życie porozumienia z Mińska, musi się liczyć z dalszym wzrostem kosztów tych działań - powiedział Adam Szubin z Departamentu Stanu.

Sankcje oznaczają, że amerykańskie przedsiębiorstwa nie mogą robić interesów z objętymi restrykcjami osobami i organizacjami. Znajdujący się na _ czarnej liście _ mają także zakaz wjazdu do USA, a ich aktywa w tym kraju zostają zamrożone.

Czytaj więcej w Money.pl
USA zniosły sankcje wobec białoruskiego koncernu Sankcje ograniczały możliwości pracy Biełorusnieftu na amerykańskim rynku.
Sankcje USA najmocniej uderzyły w te banki Są kontrolowane przez trzech rosyjskich miliarderów zaprzyjaźnionych z Władimirem Putinem.
Kerry mówi o ograniczeniu sankcji wobec Rosji Szef amerykańskiej dyplomacji wskazał warunki. Tymczasem po podpisaniu porozumienia, popierani przez Rosję terroryści rozpoczęli ofensywę.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz