Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Topnieje nasz dług. W walutach

0
Podziel się:

NBP: Zadłużenie Polaków z tytułu kredytów hipotecznych spadło o ponad 8 mld zł.

Topnieje nasz dług. W walutach
(Serkan Eldeleklioglu - <br />Bora Omerogullari - <br />Ozan Atasoy/CC/Flickr)

Poziom zadłużenia klientów banków z tytułu kredytów hipotecznych spadł w lipcu o ponad 8 mld zł - podał Narodowy Bank Polski. Zadłużenie na rachunkach bieżących wzrosło do 11,1 mld zł, czyli do najwyższego poziomu w historii.

31 lipca Polacy byli winni bankom 201,7 mld zł z tytułu kredytów na zakup nieruchomości - wynika z danych opublikowanych przez NBP ( na zdjęciu prezes NBP Sławomir Skrzypek). W porównaniu z czerwcem, kiedy to zadłużenie wynosiło 210,1 mld zł, oznacza to spadek o 4 proc.

Wprawdzie stan zadłużenia z tytułu kredytów w złotych wzrósł o 1,8 mld zł, ale zdecydowana większość Polaków zaciągała kredyty hipoteczne w walutach obcych, w zdecydowanej większości we franku szwajcarskim.

Rośnie nasze zadłużenie na rachunkach bieżących

Zadłużenie z tytułu kredytów w rachunku wzrosło do 11,1 mld zł, do najwyższego poziomu w historii. Zadłużenie na kartach kredytowych wzrosło do 13,8 mld zł, czyli w porównaniu z poprzednim miesiącem zaledwie o 100 mln zł.

O wiele bardziej jesteśmy zadłużeni jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe m.in. pożyczki gotówkowe i kredyty samochodowe. Tutaj zadłużenie sięga już 105,4 mld zł. W lipcu wzrosło ono o 800 mln.

Raporty Money.pl
*Spada nasze zadłużenie. Pierwszy raz od 47 miesięcy! * Dzięki umocnieniu złotego łączna wartość kredytów Polaków spadła o 6 mld zł w kwietniu - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Wcześniej, nasze zadłużenie rosło co miesiąc systematycznie od czerwca 2005 roku.
*Inwestorzy wracają do funduszy. Ale bardzo powoli * Fundusze inwestycyjne powoli wracają do łask. W ostatnich trzech miesiącach wpłaciliśmy ponad 1,36 mld zł więcej niż z nich wypłaciliśmy. Ale większość oszczędności i tak trzymamy na lokatach.
*Koniec kryzysu w nieruchomościach? Chcemy kupować * Blisko 30 procent internautów, którzy wypełnili ankietę Money.pl zamierza w najbliższym półroczu kupić nieruchomość lub wybudować dom. Przynajmniej jeden na dziesięciu chce wydać ponad pół miliona złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)