Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trudniej o kredyt hipoteczny w ING BSK

0
Podziel się

Bank obniżył poziom finansowania zakupi do 80 proc. wartości inwestycji.

Trudniej o kredyt hipoteczny w ING BSK
(Orlando Florin Rosu/Dreamstime.com)
bDmTEcVx

ING Bank Śląski obniżył maksymalny poziom finansowania inwestycji do 80 proc. wartości nieruchomości ze 100 procent. Decyzja będzie obowiązywać od 15 stycznia 2009 roku.

_ W ostatnich miesiącach podejście banków do kredytowania inwestycji mieszkaniowych uległo istotnej zmianie. Mając na względzie dynamiczną sytuację na rynku nieruchomości również my zdecydowaliśmy o obniżeniu maksymalnego poziomu LTV. Tym samym wstrzymaliśmy sprzedaż kredytów hipotecznych z niskim wkładem własnym _ - wyjaśnił dyrektor departamentu kredytów detalicznych w ING BSK Wojciech Widenka.

Zmiana wskaźnika LTV (loan to value) dla kredytów hipotecznych oznacza, że minimalny wkład własny będzie wynosił 20 proc. wartości inwestycji. Wszystkie wnioski złożone i wprowadzone do systemu do 14 stycznia zostaną rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.

bDmTEcVz

ZOBACZ TAKŻE:

ING Bank Śląski udziela kredytów hipotecznych w PLN, na okres nawet do 40 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 20 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz wartości nieruchomości.

W grudniu bank wstrzymał przyjmowanie wniosków o udzielanie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego (CHF).

bDmTEcVF
bDmTEcWa
Źródło:
KOMENTARZE
(0)