Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UniCredit wystąpił o zawieszenie obrotu akcjami od 21 do 30 grudnia

0
Podziel się:

Włoski bank UniCredit wystąpił z wnioskiem do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) o zawieszenie obrotu akcjami na GPW, począwszy od dnia 21 grudnia 2011 roku do dnia 30 grudnia 2011 roku włącznie.

UniCredit wystąpił o zawieszenie obrotu akcjami od 21 do 30 grudnia
bEUfCqOJ

Włoski bank UniCredit wystąpił z wnioskiem do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
o zawieszenie obrotu akcjami na GPW, począwszy od dnia 21 grudnia 2011 roku do dnia 30 grudnia 2011 roku włącznie, z powodu połączenia akcji (reverse splitu), podał bank w komunikacie.

- _ (...) w dniu 19 grudnia 2011 roku spółka wystąpiła z wnioskiem do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA (GPW) o zawieszenie obrotu akcjami zwykłymi spółki dopuszczonymi do obrotu na GPW, począwszy od dnia 21 grudnia 2011 roku do dnia 30 grudnia 2011 roku włącznie. Zamiarem spółki jest wznowienie obrotu akcjami spółki na GPW od dnia 2 stycznia 2012 roku _ – czytamy w komunikacie.

Bank podał, że złożenie wniosku o zawieszenie obrotu jest podyktowane podjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie w dniu 15 grudnia 2011 roku uchwały w przedmiocie połączenia (reverse split) akcji zwykłych i uprzywilejowanych spółki, według parytetu: jedna nowa akcja zwykła, przy zachowaniu dotychczasowych uprawnień do dywidendy oraz innych uprawnień, za dziesięć istniejących akcji zwykłych oraz jedna akcja uprzywilejowana, przy zachowaniu dotychczasowych uprawnień do dywidendy oraz innych uprawnień, za dziesięć istniejących akcji uprzywilejowanych, po umorzeniu akcji zwykłych i uprzywilejowanych w minimalnej liczbie niezbędnej do zbilansowania transakcji w całości.

bEUfCqOL

- _ Przeprowadzenie operacji połączenia akcji zgodnie z procedurami obowiązującymi w Polsce, wymaga czasowego zawieszenia obrotu akcjami na GPW. Przeprowadzenie połączenia akcji spółki jest uzależnione od zarejestrowania uchwały przez właściwy włoski sąd rejestrowy. Do dnia złożenia wniosku o zawieszenie obrotu akcjami zwykłymi spółki, uchwała nie została zarejestrowana. Spółka spodziewa się, że rejestracja nastąpi w dniach 21/22 grudnia 2011 roku. W przypadku gdyby nie doszło do zarejestrowania uchwały w terminie do dnia 21/22 grudnia 2011 roku, spółka niezwłocznie wystąpi do zarządu GPW z wnioskiem o wznowienie obrotu akcjami zwykłymi spółki _ – wyjaśnia bank.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku bank miał 9,32 mld euro skonsolidowanej straty netto wobec 1,00 mld euro zysku rok wcześniej.

bEUfCqOR
bEUfCqPm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)