Notowania

decyzje uokik
19.05.2011 15:14

UOKiK zgodził się na przejęcie banku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie kontroli nad Meritum Bank ICB przez WCP Cooperratief oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VasilySmirnov/iStockphoto)

*Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie kontroli nad Meritum Bank ICB przez WCP Cooperratief oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju - podał UOKiK w komunikacie. *

Spółka WCP Cooperratief została utworzona potrzeby transakcji przez Wolfensohn Capital Partners. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zajmuje się wspieraniem przemian gospodarczych w państwach Europy Środkowej i Wschodniej, m.in. poprzez udzielanie kredytów i gwarancji oraz współpracę techniczną.

WCP Cooperratief oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju będą sprawowały kontrolę nad Meritum Bank wspólnie z dotychczasowym właścicielem - Innova Financial Holding.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Urząd uznał, że przejęcie nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t86303.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/niedozwolone;klauzule;w;banku;millennium,249,0,736761.html) Niedozwolone klauzule w banku Millennium Sąd uznał, że bank stosuje niejasne kryteria ustanawiania dodatkowego zabezpieczenia kredytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t96311.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaledwie;40;proc;polakow;ufa;bankom,124,0,726652.html) Zaledwie 40 proc. Polaków ufa bankom Z badań klientów wynika, że ponad 46 proc. ocenia umowy z bankami za napisane językiem niezrozumiałym i nieczytelnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t80052.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/karty;platnicze;pod;lupa;uokik;kwestionuje;45;klauzul,155,0,724891.html) Karty płatnicze pod lupą. UOKiK kwestionuje 45 klauzul Urząd przejrzał 280 wzorców umów o karty płatnicze.
Tagi: decyzje uokik, uokik, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz