Szwedzi zamykają zakład w Polsce. "Świetni ludzie" szukają inwestora
Szwedzki oddział Garo Polska po 30 latach wycofuje się z Polski i planuje w najbliższych miesiącach zamknięcie szczecińskiego zakładu elektromobilności. Pracownicy próbują znaleźć inwestora, który przejmie trzyletnią fabrykę i utrzyma ok. 150 miejsc pracy - podaje serwis wSzczecinie.pl.
Garo należy do szwedzkiej grupy zajmującej się produkcją ładowarek do samochodów elektrycznych. Teraz produkcja zostanie przeniesiona do Szwecji.
W odpowiedzi na decyzję o wygaszeniu działalności załoga rozpoczęła własną akcję poszukiwania inwestora. Zespół nagrał film promujący potencjał zakładu i pracowników oraz rozpoczął rozmowy m.in. z przedsiębiorcami i miastem.
"W związku z decyzją Grupy Garo o wygaszaniu działalności produkcyjnej w Polsce szukamy inwestora, który dostrzeże potencjał nie tylko nowoczesnego zakładu produkcyjnego ale przede wszystkim zespołu, który pracował na swój sukces. (...) Być może właśnie teraz szukasz miejsca do rozwoju produkcji w Polsce. Miejsca, w którym nie trzeba budować wszystkiego od zera – bo jest już przede wszystkim doświadczony zespół ale także nowoczesne zaplecze produkcyjne i sprawdzone procesy " - czytamy wpis na Facebooku zakładu.
"Lepiej odkładać mało niż nic". Ekspert zdradza receptę na sukces
Prezes Garo Polska Marek Samborski dodaje w rozmowie z wSzczecinie.pl, że zespół "chce znaleźć firmę, która chce przenieść działalność do Polski, rozwijać się, skalować biznes".
- Informacja o wyjściu GARO z Polski to smutny dzień dla zachodniopomorskiej gospodarki. Inwestor, który dostrzeże ten potencjał, będzie prawdziwym szczęściarzem, bo będzie mieć możliwość prowadzenia swojej działalności z naprawdę świetnymi ludźmi - ocenia Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej.
Źródło: wszczecinie.pl