Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

500 plus dla nauczycieli do września. Nie wszyscy mogą na to liczyć

 

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W rozmowie z money.pl przekonuje, że rząd PiS robi wiele, by tak się stało.

Przypomniała m.in. o waloryzacji z 2017 r. - To było pierwsze drgnięcie w wynagrodzeniach od 2012 roku - mówiła. Podkreśliła, że w kwietniu nauczyciele dostali 5-proc. podwyżkę, a w planach są kolejne: jeszcze w tym roku i przyszły. - Od września 2018 roku rozpoczynamy kolejny, trzyletni krok: nauczyciele z ocenę wyróżniającą będą co miesiąc otrzymywać 500 zł. To jest duża odpowiedzialność, dodatkowe środki w budżecie - dodała.

Podwyżki zaproponowane przez resort edukacji nie satysfakcjonują nauczycieli. ZNP prowadzi kampanię informacyjną pod hasłem „Chcemy godnie zarabiać”. Minister edukacji narodowej w rozmowie z money.pl nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy złotych na rękę przy 30-letnim stażu pracy, to dobre wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Pela
2018-05-22 09:20
A te 3000 zł, to godna pensja po prawie 40. latach pracy pedagoga, wysoko ocenianego nie tylko przez dyrektora? Pani Minister kpi! MANIPULACJA informacjami podawanymi opinii publicznej, bez żenady!. Rozpoczynamy trzyletni ..... Pierwsze "podwyżki" 500+ po uzyskaniu wyróżniającej oceny pracy, to po prawdzie KIEDY?! Jeszcze żaden minister edukacji tak mnie nie irytował, jak obecna., choć poprzednie z PO też miały za uszami.
xxx
2018-05-22 08:01
Dostaną lizuski dyrektora albo apartcziki pisu!!!!!!!!!!!!! a nie nauczyciele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
filip
2018-05-21 22:10
Ocena wyrozniajaca- aktywista pisu!!, kolejne kupowanie wyborcow. Rozdawnictwo kwitnie przed wyborami, az balon peknie.
Pokaż wszystkie komentarze (146)