Notowania

nauczyciele
20-05-2018 (08:54)

500 plus dla nauczycieli do września. Nie wszyscy mogą na to liczyć

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W rozmowie z money.pl przekonuje, że rząd PiS robi wiele, by tak się stało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam STASKIEWICZ)

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W rozmowie z money.pl przekonuje, że rząd PiS robi wiele, by tak się stało.

Przypomniała m.in. o waloryzacji z 2017 r. - To było pierwsze drgnięcie w wynagrodzeniach od 2012 roku - mówiła. Podkreśliła, że w kwietniu nauczyciele dostali 5-proc. podwyżkę, a w planach są kolejne: jeszcze w tym roku i przyszły. - Od września 2018 roku rozpoczynamy kolejny, trzyletni krok: nauczyciele z ocenę wyróżniającą będą co miesiąc otrzymywać 500 zł. To jest duża odpowiedzialność, dodatkowe środki w budżecie - dodała.

Podwyżki zaproponowane przez resort edukacji nie satysfakcjonują nauczycieli. ZNP prowadzi kampanię informacyjną pod hasłem „Chcemy godnie zarabiać”. Minister edukacji narodowej w rozmowie z money.pl nie chciała odpowiedzieć na pytanie,czy wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy złotych na rękę przy 30-letnim stażu pracy, to dobre wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nauczyciele, anna zalewska, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2018

AlaNo dobrze a kiedy 500 plus dla tych co na te wszystkie 500 plusy tylko płacą?

20-05-2018

AgaPrzykre jest to jak wstrętny jest Polak. Najbardziej się cieszy z tego jak drugiemu się zabiera, a nie jak mu się dobrze wiedzie. Taki katolicki kraj, … Czytaj całość

20-05-2018

NKDOd września żegnam się z zawodem nauczyciela. Długi staż i wykształcenie ponadprzeciętne, nauczyciel mianowany, bo zablokowano mi otwarcie stażu. Moja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (153)

Wybrane dla Ciebie