Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500 plus dla nauczycieli do września. Nie wszyscy mogą na to liczyć

153
Podziel się:

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W rozmowie z money.pl przekonuje, że rząd PiS robi wiele, by tak się stało.

500 plus dla nauczycieli do września. Nie wszyscy mogą na to liczyć
(Adam STASKIEWICZ)

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani - deklaruje minister edukacji narodowej Anna Zalewska. W rozmowie z money.pl przekonuje, że rząd PiS robi wiele, by tak się stało.

Przypomniała m.in. o waloryzacji z 2017 r. - To było pierwsze drgnięcie w wynagrodzeniach od 2012 roku - mówiła. Podkreśliła, że w kwietniu nauczyciele dostali 5-proc. podwyżkę, a w planach są kolejne: jeszcze w tym roku i przyszły. - Od września 2018 roku rozpoczynamy kolejny, trzyletni krok: nauczyciele z ocenę wyróżniającą będą co miesiąc otrzymywać 500 zł. To jest duża odpowiedzialność, dodatkowe środki w budżecie - dodała.

Podwyżki zaproponowane przez resort edukacji nie satysfakcjonują nauczycieli. ZNP prowadzi kampanię informacyjną pod hasłem „Chcemy godnie zarabiać”. Minister edukacji narodowej w rozmowie z money.pl nie chciała odpowiedzieć na pytanie,czy wynagrodzenie w wysokości trzech tysięcy złotych na rękę przy 30-letnim stażu pracy, to dobre wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(153)
wybieram PO i...
4 lata temu
tak pis zli ludzie sa, i wszystko co robia jest, zle patologia 500+ i matki zabijaja dzieci o sciane, zabieraja emerytury funkcjonariuszom SB, nie mozna tanio sprowadzic paliwa zza wschodu, no i te podwyzki teraz dla najlepszych, koszmar!!!!!!!!!
teacher
4 lata temu
Nauczyciele kontra reszta świata. Smutno czytać takie komentarze. Po 13 latach pracy, zrezygnowałam z pracy w szkole. Rodzice dzieci, którzy de facto chodzili ze mną do jednej klasy w liceum, zachowują się po prostu skandalicznie, a ich dzieci jeszcze gorzej. Wydaje się, że tylko ja pamiętam jakimi byli uczniami. Polska szkoła, dno, nauczyciele frustraci, dyrekcja tylko to dno i frustrację pogłębia, a rodzice- nie znajduje epitetu.
Nauczycielka
4 lata temu
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 31 letnim stażem pracy + 3 studia podyplomowe + 2 półroczne studium, 3 kursy kwalifikacyjne ( rok lub pół dodatkowego kształacennia się) i po ostatniej podwyżce dostaję na rękę 2811,39 - pełny etat . Chciałabym brutto 5300, o którym mówi Pani Minister. + 500 dla nauczycieli - co zrobi nauczyciel, który solidnie pracuje , ale nie jest ulubieńcem dyrekcji? Mój osobisty przykład - na przestrzeni (kilku) ocenianych lat - II miejsce w Polsce w konkursie ogólnopolskim, III m. w kolejnym ogólnopolskim, wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim, laureat ( moi uczniowie) konkursu wojewódzkiego. Prowadziłam dodatkowo zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą, działałam z nimi w wolontariacie, itp. Prowadziłam terapię pedagogiczną uczniów ( w ramach godzin karcianych) OCENA PRACY - DOBRA !! Czyli żegnaj +500.
pracownica ob...
4 lata temu
Pracownicy obsługi w przedszkolach też zasługują na godziwe wynagrodzenie.
Bogdan
4 lata temu
3000 zł? co za bujda 2560 zł to właściwa kwota
...
Następna strona