Notowania

lotnisko w radomiu
21.05.2018 10:47

PiS chce nowego lotniska w Radomiu. "To się bardziej opłaca niż inwestycja w Modlin"

Mazowsze potrzebuje nowego portu lotniczego. Z analiz wynika, że bardziej opłaca się inwestycja w Radom niż Modlin - uważa Mikołaj Wild.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Port Lotniczy Radom)

Budowa nowego lotniska w Radomiu to konieczność - przekonuje wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. W rozmowie z money.pl odpowiada, że lotnisko w Radomiu to nie jest marzenie polityków PiS z tego regionu, a potrzebna inwestycja.

Lotnisko im. Chopina w Warszawie nie jest rozbudowywane w żaden sposób, nie są prowadzone na nim takie prace, a dostępne już dziś dane pokazują, że jego przepustowość jest na wyczerpaniu. Więcej samolotów po prostu w ciągu godziny nie może wystartować. Remedium ma być superlotnisko w gminie Baranów. Zanim powstanie Centralny Port Komunikacyjny minie jednak 9 lat.

- Mazowsze potrzebuje nowego portu lotniczego. Z analiz wynika, że bardziej opłaca się inwestycja w Radom niż Modlin. Jedyny problem z lotniskiem w Modlinie polega na tym, że jest lotniskiem jednego klienta. Nie jest atrakcyjne dla przewoźników z Okęcia - mówi Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy CPK.

Wild zwraca uwagę, że rozbudowa bliskiego Warszawie portu w Modlinie nie przyniosłaby spodziewanych efektów. Jak podkreśla Wild - aż do nasycenia operującego w Modlinie przewoźnika spod marki Ryanair - lotnisko im. Chopina nie byłoby obciążane. W efekcie przez kilka lat na rozbudowie korzystałby tylko ten jeden przewoźnik.

Wiceminister infrastruktury zwraca uwagę, że przewoźnicy z Chopina nie są zainteresowani przenoszeniem części ruchu do Modlina. Dlaczego? Bo musieliby wozić pasażerów przesiadających się na inne loty. A to kosztowne i czasochłonne.

Tagi: lotnisko w radomiu, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2018

TakBardzo dobrze należy myśleć o rozwoju na wiele lat do przodu a nie jak banda rudego wuja która potrafiła tylko zwijać wszystko co Polskie

21-05-2018

SOCJALDEMOKRATANie rozumiem awersji do lotniska w Modlinie -tu toczy się historia od dawna TYLKO rozbudować i mamy tzw. kłopot z głowy na setki lat.

21-05-2018

MikiPanie Ministrze a do Radomia oddalonego o 100 km pasażerów nie będzie trzeba dowozić?

Rozwiń komentarze (30)