Notowania

ppl
07.04.2018 17:24

Państwowa spółka przejmuje lotnisko w Radomiu. Pojawiła się kluczowa data

Radom idzie jak burza. Lotnisko, z którego nikt nie lata, w ciągu kilku miesięcy stanie się własnością państwowej spółki. To oznacza, że warta niemal miliard złotych inwestycja jest tylko kwestią czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Michalik/ Agencja Gazeta)
Pusta hala lotniska w Radomiu. Zmienić mają to państwowe pieniądze

- Dzisiaj to jest 80 proc. prawdopodobieństwa, że jeszcze w tym kwartale Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze stanie się podmiotem zarządzającym lotniskiem w Radomiu - zapowiedział podczas konferencji radomskich parlamentarzystów PiS wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Polityk jest nie tylko mazowieckim senatorem, ale i bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego.

Jeśli państwowa spółka faktycznie zdoła do czerwca przejąć zarządzanie radomskim lotniskiem, z którego nie lata dziś żadna linia lotnicza, wkrótce rozpocznie się też warta niemal miliard złotych inwestycja. Po rozbudowie radomskiego portu, część linii lotniczych zostanie zmuszona do przekierowania tam części lotów dziś obsługiwanych przez Lotnisko Chopina. Jeśli zapowiedziane przez Bielana terminy zostaną dotrzymane, pierwsze samoloty polecą Radomia zimą 2019/2020/.

Po zamknięciu popularnego "Okęcia", które zaplanowano na przyszłą dekadę, Radom ma stać się wsparciem dla budowanego w Stanisławowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Radom konkurencję w tę rolę wygrał z położonym znacznie bliżej stolicy Modlinem. PPL nie podobało się jednak, że z portu operuje tylko Ryanair. Niejako wbrew porażce i brakowi państwowych pieniędzy na inwestycję, samorząd mazowiecki (współwłaściciel portu - red.) nie zamierza się poddawać. Marszałek Adam Struzik z PSL zapowiedział, że lotnisko zostanie rozbudowane, a od PPL oczekuje nie wsparcia, a tego, że spółka nie będzie przeszkadzała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wsparcie dla Radomia to decyzja polityczna. Zobacz, jak można rozwiązać problem politycznych nominatów w państwowych spółkach:

Tagi: ppl, radom, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2018

zcxpisowcy finansują swoją prywatę partyjną kasą z budżetu. ten zakup ta tak jakby głodującym rozdać piłki do gry i chwalić się że pomaga się biednym.

08-04-2018

WkurzonyNastępny "dworzec we Włoszczowej". Politycznie umotywowana bzdura, kiedy obok jest gotowe i działające lotnisko w Łodzi. Panu Bielanowi warto … Czytaj całość

08-04-2018

AntonioLotnisko w Radomiu jest typowym przykładem na określenie "Polnische Wirtschaft" (polska gospodarka.

Rozwiń komentarze (46)