Notowania

zus
16.05.2018 19:12

Rząd kończy prace nad uzależnieniem składki na ZUS od przychodu. "Przychód to transparentne kryterium"

Rząd kończy prace nad zmianami, które uzależnią wysokość składki na ZUS od przychodu przedsiębiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

- Projektem zmian w prawie, dzięki którym najmniejsi przedsiębiorcy będą płacić składkę na ZUS uzależnioną od przychodu, już w czwartek zajmie się Rada Dialogu Społecznego, a w kolejnym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów - zapowiedziała w rozmowie z money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jak dodała, nie spodziewa się dalszych zmian w projekcie, bo był on już wystarczająco długo konsultowany. - Był trawiony grubo ponad rok - powiedziała.

Zgodnie z projektem przedsiębiorcy uzyskujący maksymalny przychód w wysokości ok. 5 tys. zł (2,5-krotność wynagrodzenia minimalnego) będą płacić składkę na ZUS w wysokości zależnej właśnie od tego przychodu, zamiast - jak obecnie - ryczałtowej.

Odnosząc się do postulatów, by składkę uzależnić od dochodu, minister Emilewicz powiedziała, że kryterium przychodu jest bardziej transparentne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, europejski kongres gospodarczy, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

ehhTak się kończy jak za gospodarkę biorą się politolodzy, historycy, socjologowie i inne stworzone z nudów nauki. Brak kompetencji aż razi.

16-05-2018

PiotrNiby na jakiej zasadzie bardziej transparentne? Załóżmy, że sprzedam 50 sztuk towaru po 110zł za sztukę, gdzie hurtem kupuję ten towar po 80zł za … Czytaj całość

16-05-2018

Edward70Strasznie głupi pomysł. Świadcząc usługi dochód może stanowi 90proc. przychodu. W handlu natomoiast kilka procent albo wcale. Ta ustawa dobije mały … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (47)