Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Offset towarzyszący zakupowi Patriotów jest mały. PZL Świdnik ma propozycję

26
Podziel się

Tylko pięć krajów w Europie jest w stanie produkować śmigłowce i Polska do nich należy; PZL Świdnik ma unikalne kompetencje i powinniśmy je dalej wzmacniać - podkreśla Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo, właściciela Świdnika.

Offset towarzyszący zakupowi Patriotów jest mały. PZL Świdnik ma propozycję
(Bartosz Krupa)
bDJKwizp

Tylko pięć krajów w Europie jest w stanie produkować śmigłowce i Polska do nich należy. PZL Świdnik ma unikalne kompetencje i powinniśmy je dalej wzmacniać - podkreśla Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo, właściciela Świdnika.

Zdaniem Krystowskiego, rozczarowujący offset towarzyszący zakupowi Patriotów, powinien skłaniać do szukania technologii u polskich producentów w kolejnych programach zbrojeniowych.

bDJKwizr

W rozmowie z money.pl Krystowski zaznaczył, że Świdnik jako firma nie czuje się zawiedzony offsetem towarzyszącym pierwszej fazie programu "Wisła" (zakup systemu przeciwrakietowego), bo też nie spodziewał się jakiś korzyścu dla siebie. Dodał jednak, że wartość offsetu jest niższa niż to, do czego byliśmy przyzwyczajeni wcześniej, gdy obowiązywała zasada, że wartość offsetu, czy korzyści dla przemysłu powinna odpowiadać wartości dostaw uzbrojenia.

- Jestem prostym sprzedawcą śmigłowców i nie muszę orientować się z niuansach polskiej polityki zbrojeniowej - dodał. Uważa przy tym, że przy okazji kolejnych programów zbrojeniowych państwo powinno położyć nacisk na kupowanie i pozyskiwanie technologii w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJKwizS
KOMENTARZE
(26)
jankowalski
3 lata temu
Ile razy jeszcze kowboje muszą nam pokazać, że mają nas w "głębokim poważaniu", zanim włączymy myślenie i własne zdolności? A może poszukać dostawców gdzie indziej?
gosc
3 lata temu
Polska powinna sama projektować i budować helikoptery. Mając tak wykształconych ludzi podołali byśmy zadaniu. Helikopter przeciwpancerny można własnym przemysłem zrobić. I praca by była.
Baca
3 lata temu
ELITA CHOLERA ZE SŁOMA W BUTACH=PRZEPRASZAM WAŁĘSA ZAFUNDOWAŁ IM LAKIERKI A TO NAS PUŚCIŁ W SKARPETKACH=
bDJKwizT
Ajwaj24
3 lata temu
Przecież to tylko filia zagranicznej firmy
Kraken
3 lata temu
Polsce jest natychmiast potrzebna broń hipersoniczna i broń magnetyczna !
...
Następna strona