Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister zapowiada: będą zmiany w przepisach

486
Podziel się:

"Solidarność" postuluje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele. - My też jesteśmy za tym, że jeżeli są praktyki, które obchodzą ustawę, a takim przypadkiem jest otwieranie sklepów jako placówek pocztowych, to będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister zapowiada: będą zmiany w przepisach
(Piotr Kamionka/Reporter)

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu. - Będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czarę goryczy przelała znana sieć handlowa, która mianuje się "placówkami pocztowymi". Dla rządu to jawne obchodzenie zakazu handlu. - Było oświadczenie Poczty Polskiej, że takie praktyki są niedopuszczalne. Jest już przeprowadzana kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na którym zastanowimy się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować - powiedział wiceminister rodziny Stanisław Szwed. - Jeżeli jest potrzeba - a jest - to będziemy ten system uszczelniać - podkreśla.

Na czym ma polegać uszczelnienie? Jak informowaliśmy w Money.pl,część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Rząd chce, by w przypadku, gdy to handel jest dominującą gałęzią działalności firmy, zakaz handlu i tak ją obowiązywał. Walkę z Żabką zapowiedziała już pod koniec kwietnia "Solidarność".

X Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku zaplanowano ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów. Wśród gości są komisarze Unii Europejskiej i przedstawiciele polskiego rządu, a także ludzie biznesu - od twórców innowacyjnych start-upów po menedżerów globalnych korporacji.

Z wieloma z gości przeprowadzimy wywiady. Wszystkie nasze materiały z tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego będziesz mógł znaleźć TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(486)
mac1501
6 lat temu
Socjalizm jest to ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju. To jest jedyny cytat który mi przychodzi do głowy. Zresztą "pis" to komuniści z krzyżami w zębach, a Solidarność to tak naprawdę instytucja kolaboratująca z socjalistycznym rządem. W rzeczywistości ten zakaz handlu i jego zaostrzenie spowoduje, że będziemy jeszcze bardziej zadłużeni niż obecnie. Zresztą i tak za niedługi czas będziemy bankrutami - ja wam to szczerze gwarantuje.
ANTYJARKOWIEC
6 lat temu
Co niedzielę...AVION !!!!Ostrava,Czechy....polecam!!!
olo
6 lat temu
kapitalizm to potężny wróg toruńskiej komunyPIS
Praktyczny
6 lat temu
A wystarczyłoby podnieść stawkę za niedzielę na 300%. Pracownicy (zadowoleni) by się ustawiali w kolejce do pracy. Pracodawca jak go by było stać to by zatrudniał. Inspekcja by nie musiała biegać i sprawdzać bo sami ludzie by donieśli czy dostali kasę czy nie.
Suweren
6 lat temu
Tylko pytam po co-? Po co ponosić kolejne koszty skoro wszyscy powszechnie o tym wiedzą,że PO wyborach po tej i wielu innych ustawach zostanie tylko księżycowy pył bo tak tego będzie chciał suweren.Co do tego chyba dzisiaj nikt rozumny ( poza związkowcem i jego przybudówką Dudą ) nie ma wątpliwości.Ustawa zostanie zmieniona i trafi tam gdzie jej miejsce.
...
Następna strona