Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister zapowiada: będą zmiany w przepisach

486
Podziel się

"Solidarność" postuluje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele. - My też jesteśmy za tym, że jeżeli są praktyki, które obchodzą ustawę, a takim przypadkiem jest otwieranie sklepów jako placówek pocztowych, to będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister zapowiada: będą zmiany w przepisach
(Piotr Kamionka/Reporter)
bDKpERGZ

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu. - Będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czarę goryczy przelała znana sieć handlowa, która mianuje się "placówkami pocztowymi". Dla rządu to jawne obchodzenie zakazu handlu. - Było oświadczenie Poczty Polskiej, że takie praktyki są niedopuszczalne. Jest już przeprowadzana kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na którym zastanowimy się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować - powiedział wiceminister rodziny Stanisław Szwed. - Jeżeli jest potrzeba - a jest - to będziemy ten system uszczelniać - podkreśla.

bDKpERHb

Na czym ma polegać uszczelnienie? Jak informowaliśmy w Money.pl,część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Rząd chce, by w przypadku, gdy to handel jest dominującą gałęzią działalności firmy, zakaz handlu i tak ją obowiązywał. Walkę z Żabką zapowiedziała już pod koniec kwietnia "Solidarność".

X Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku zaplanowano ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów. Wśród gości są komisarze Unii Europejskiej i przedstawiciele polskiego rządu, a także ludzie biznesu - od twórców innowacyjnych start-upów po menedżerów globalnych korporacji.

Z wieloma z gości przeprowadzimy wywiady. Wszystkie nasze materiały z tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego będziesz mógł znaleźć TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKpERHC
wiadomości
gospodarka
eec 2018
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(486)
jeszcze norma...
3 lata temu
Przede wszystkim trzeba zdelegalizować "Solidarność" i wszystko wróci do normy.
Kierowca bomb...
3 lata temu
Jak tak dalej pójdzie, wprowadzicie stan wojenny i godzinę polcyjną. Wszyscy będą w rodzinami lub w puszkach a handel zaniknie. I wtedy zapanuje dobrobyt wg PiSu, oczywiście adekwatny do ceny beznzyny.
AdamX
3 lata temu
Jak widać popyt na handel w niedzielę jest. Po co ludziom tego zakazywać? Żeby wpływy do budżetu były niższe ? Wielu moich znajomych ma gdzieś sprawdzanie czy niedziela jest handlowa. Po tym jak wprowadzili te zakazy , to wolą jechać gdzieś z rodziną niż sprawdzać czy sklep x jest otwarty, czy sklepowi y w pobliżu opłaca się otwierać w niedzielę. W sobotę w sklepach jest tyle ludzi że też się odechciewa a znalezienie parkingu to wyczyn. Nikt z głodu nie umiera ale wiele osób odpuszcza zakupy odzieży ,elektroniki, czy też mniej niezbędnych rzeczy. Ja też mogę żyć bez zakupów w niedzielę. Pojawia się tylko jedno pytanie . Czy w czasach wszechobecnego socjalu i ubijania firm w Polsce przez niedoekudowanych urzędników możemy sobie pozwolić na zmniejszenie podatków z handlu ? Gdy już wszyscy przedsiębiorcy uciekną, podatki dla szarego obywatela wzrosną a paliwo będzie po 7 zł - będzie za późno na programy naprawcze.
bDKpERHD
nbcxvcxvxbvxc...
3 lata temu
po co to robic glupie ideologiczne zakazy?
jeszcze norma...
3 lata temu
Przede wszystkim trzeba zdelegalizować "Solidarność" i wszystko wróci do normy.
...
Następna strona