Notowania

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister zapowiada: będą zmiany w przepisach

"Solidarność" postuluje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele. - My też jesteśmy za tym, że jeżeli są praktyki, które obchodzą ustawę, a takim przypadkiem jest otwieranie sklepów jako placówek pocztowych, to będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/Reporter)

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu. - Będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czarę goryczy przelała znana sieć handlowa, która mianuje się "placówkami pocztowymi". Dla rządu to jawne obchodzenie zakazu handlu. - Było oświadczenie Poczty Polskiej, że takie praktyki są niedopuszczalne. Jest już przeprowadzana kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na którym zastanowimy się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować - powiedział wiceminister rodziny Stanisław Szwed. - Jeżeli jest potrzeba - a jest - to będziemy ten system uszczelniać - podkreśla.

Na czym ma polegać uszczelnienie? Jak informowaliśmy w Money.pl,część sklepów sieci Żabka jest zarejestrowana również jako działalność pocztowa i kurierska, więc może być otwarta w niedzielę. Rząd chce, by w przypadku, gdy to handel jest dominującą gałęzią działalności firmy, zakaz handlu i tak ją obowiązywał. Walkę z Żabką zapowiedziała już pod koniec kwietnia "Solidarność".

X Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku zaplanowano ponad 150 sesji z udziałem przeszło 900 prelegentów. Wśród gości są komisarze Unii Europejskiej i przedstawiciele polskiego rządu, a także ludzie biznesu - od twórców innowacyjnych start-upów po menedżerów globalnych korporacji.

Z wieloma z gości przeprowadzimy wywiady. Wszystkie nasze materiały z tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego będziesz mógł znaleźć TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu w niedziele, wiadomości, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

jeszcze normalny w durnym krajuPrzede wszystkim trzeba zdelegalizować "Solidarność" i wszystko wróci do normy.

14-05-2018

Kierowca bombowcaJak tak dalej pójdzie, wprowadzicie stan wojenny i godzinę polcyjną. Wszyscy będą w rodzinami lub w puszkach a handel zaniknie. I wtedy zapanuje … Czytaj całość

14-05-2018

AdamXJak widać popyt na handel w niedzielę jest. Po co ludziom tego zakazywać? Żeby wpływy do budżetu były niższe ? Wielu moich znajomych ma gdzieś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (486)