Notowania

'13. emerytura". Kogo świadczenie będzie dotyczyło, kiedy i w jakiej kwocie zostanie wypłacone?

"13. emerytura" jest dodatkowym świadczeniem, jednym z pięciu elementów tzw. piątki Kaczyńskiego. Podpowiadamy, kogo będzie dotyczyło oraz kiedy i w jakiej kwocie zostanie wypłacone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
'13. emerytura". Kogo świadczenie będzie dotyczyło, kiedy i w jakiej kwocie zostanie wypłacone?

"13. emerytura". Kogo świadczenie będzie dotyczyło?

"13. emerytura" jet jedną pięciu propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości ogłoszonych na konwencji partii w lutym 2019 r. Początkowo zgodnie z zapowiedzią, świadczenie przysługiwałoby każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość.

Na antenie Radiowej Jedynki wicepremier Beata Szydło zapewniła dodatkowo, że "13. emerytura" obejmie również rencistów. Powiedziała, że zaproponowany program jest znaczącym wsparciem dla seniorów. Przyznała także, że wiele innych grup społecznych również potrzebuje wsparcia, a rząd będzie konsekwentnie zaspokajał te potrzeby, ale stopniowo.

Jak informowaliśmy w środę, matki oraz uprawnieni opiekunowie czworga i więcej dzieci, którzy przystąpią do programu "Mama 4+", nie otrzymają "13. emerytury". Mimo zapowiedzi rządu, że "Mama 4+" to matczyna emerytura, tak naprawdę to rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

"13. emerytura". kiedy i w jakiej kwocie świadczenie zostanie wypłacone?

"13. emerytura" będzie wynosiła tyle, co minimalne świadczenie emerytalne w 2019 r., czyli 1100 zł brutto. Program miałby wejść w życie jeszcze w tym roku, a pierwsze wypłaty ruszą w maju. Zgodnie z zapowiedziami dodatkowe pieniądze trafią do wszystkich emerytów i rencistów.

Świadczenie dotrze do Polaków w sześciu terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 maja. - Zrobimy to w tym roku i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym - zapowiadał Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

W czwartek (7 marca) Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt ustawy o wypłacie "13. emerytury". Dokument pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji. W uzasadnieniu projektu znalazło się także potwierdzenie informacji o tym, skąd pochodzić będą pieniądze na to świadczenie.

- Jednorazowe świadczenie pieniężne zostanie sfinansowane w ramach zwiększonych wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu Emerytur Pomostowych i Funduszu Pracy oraz w ramach środków pozostających w dyspozycji pozostałych dysponentów poszczególnych części budżetowych - czytamy w oświadczeniu.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

LulaDziecioroby do pracy się wziąć lenie śmierdzące pasożyty

14-03-2019

SandraGdzie są podwyżki dla ludzi pracujących na produkcjach system czterobrygadówka Już więcej dostają po marketach

14-03-2019

Anty partiaPrezesie rozdajesz moje pieniądze. A co z moją emeryturą?

Rozwiń komentarze (5)