Trwa ładowanie...
bECqdalh
Notowania
Przejdź na

13. emerytura to na rękę 888 zł. Rzecznik ZUS zapewnia: wszystko jest w porządku

- Jesteśmy przygotowani do wdrożenia nowego prawa. Wraz z nadejściem maja uprawnieni dostaną 13. świadczenie - zapewnił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS, w programie "Money. To się liczy". Jak tłumaczył, 13. emerytura zostanie dostarczona w tym samym terminie miesiąca, co standardowe świadczenie. Rzecznik przypomina jednak, że osoby, które normalnie otrzymują minimalne świadczenie - na rękę ok. 930 zł - dostaną trzynastkę nie w tej samej wysokości, tylko 888 zł, bo na to drugie świadczenie nie przysługuje ulga podatkowa. - Jeśli zauważymy, że to drugie świadczenie jest mniejsze, proszę nie dzwonić od razu do Zakładu, wszystko jest w porządku - zapewnił Andrusiewicz.

25-03-2019
0
0
232
Podziel się
Komentarze (232)
zobacz więcej komentarzy (232)
bECqdalt
KOMENTARZE
(232)
Lolek
2 lata temu
Dlaczego ten dodatek nazywacie 13 emeryturą?
slawko
2 lata temu
mundurowym a to za co?? 15 lat popracował, emeryturkie dostał i teraz dalej pracuje i dwie pensyjki bierze . żyć nie umierać
piada
2 lata temu
po pierwsze w ZUS-ie nie ma pieniędzy tylko zapisy księgowe , po drugie wpłaty od razu idą w całości na emerytury i renty , po trzecie to wszystko funkcjonuje bo dostają "dofinansowanie" z podatków , a więc mówienie ,że będzie dobrze oznacza tylko i wyłącznie większe wpłaty z budżetu państwa ( zapomnijcie o obniżeniu podatków , opłat i kar )
bECqdalL
Ola
2 lata temu
Ta 13-ka , to szczucie głodnego psa flakiem!!! Żeby było w miarę uczciwie , chcąc poprawić byt emerytom , to rząd musi zaprzestać okradania emerytów poprzez zabieranie podatków od tychże emerytur , ponieważ są to pieniądze już pierwotnie opodatkowane !!!!! Jest to akademicki wręcz przykład kiełbasy wyborczej!!!!
Ala
2 lata temu
Ta 13-ka ,to jak flak od wątrobianki! Jest to ruch propagandowy, a chcą rzeczywiście poprawić byt emerytom , to należy natychmiast zlikwidować podatek od tychże emerytur , ponieważ jest to podatek od uprzednio już opodatkowanych pieniędzy, i jest to najzwyklejsze złodziejstwo ubrane dla zmyłki pseudo przepisami pseudo prawa!!!!!
...
Następna strona