Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

13. emerytura trafiła do 6,5 mln osób. Wypłacono niemal 8 mld zł

35
Podziel się:

Mimo walki ze skutkami epidemii koronawirusa, seniorzy otrzymują obiecane środki - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Trzynastki mają być wypłacane bez zakłóceń - podaje MRPiPS
Trzynastki mają być wypłacane bez zakłóceń - podaje MRPiPS (Flickr, Garry Knight CC-BY-SA-2.0)

Epidemia koronawirusa oznacza konieczność uruchomienia dodatkowych środków na ratunek gospodarce. Jednak mimo miliardowych wydatków i pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju, trzynastki mają być wypłacane bez zakłóceń powtórzyło zapewnienia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Mimo walki ze skutkami epidemii koronawirusa, Seniorzy otrzymują obiecane środki" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez resort na Twitterze.

Do tej pory już wypłacono 7,83 mld zł z środków przeznaczonych na dodatkowe świadczynie dla emerytów i rencistów, podaje MRPiPS. "13. emerytura to ponad 6,53 mln wypłaconych świadczeń" - pisze resort.

Kwota świadczenia to 1200 zł brutto, a więć "na rękę" wypłacane jest 981 zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
polak mały
2 lata temu
a skąd ta 13 emka. Ano stąd że najpierw zabrali ją z waloryzacji a potem oddali. Takie to dobre pany z tego pisu i dudopisa. Tak to i ja mogę dać i to więcej nawet. I taką ściemę to mogą walić ale ciemniakom
ddd
2 lata temu
Dostali 13 a niedługo nie dostaną wcale emerytur. Ale elektorat kupiony na wybory. Chory kraj.
aaaaa
2 lata temu
Cudowny kraj. Jaka ta emerytura by nie była, to jest. I zamiast dawac 6,5 mln osób dodatkową emeryturę, dajcie te pieniądze osobom, które nie mają z czego zyć bo stracili pracę
ja
2 lata temu
Nie dam się kupić nikomu. Nie muszą mi nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksią,zke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
arfl
2 lata temu
smacznej kiełbasy wyborczej drodzy Seniorzy......
...
Następna strona