Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

13. emerytura. W kwietniu wyższe świadczenia

130
Podziel się:

Emeryci mają na co czekać. Kwietniowa wypłata może być wyższa o 1250,88 zł brutto, bo ruszają wypłaty trzynastek. Ale bonusu nie otrzymają osoby, które są na wcześniejszych świadczeniach i dorabiając do emerytury, przekroczą określony limit zarobków.

13. emerytura. W kwietniu wyższe świadczenia
Emeryci mogą otrzymać dodatkowe świadczenia (Pixabay)

Trzynastki trafią do emerytów w kwietniu. Wpłacane są automatycznie, więc nie potrzeba składać żadnych wniosków. Ważne jest jednak, by na dzień 31 marca 2021 posiadać prawo do emerytury.

- Trzynastki tafią do emerytów w tych samych terminach, w których otrzymują normalne świadczenia (wypłaty odbywają się 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca – red.), tylko że w kwietniu - mówił w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego.

Zobacz także: 13. emerytura. Kiedy wypłaty? Kto dostanie 13. emeryturę?

To oznacza, że kwietniowa emerytura będzie proporcjonalnie zwiększona o kwotę minimalnej emerytury - w tym roku będzie to 1250,88 zł brutto.

Ale uwaga! Trzynastki mogą nie dostać osoby, które są na wcześniejszych świadczeniach i dorabiają do emerytury. Dzieje się tak w przypadku, kiedy przekroczą limit zarobków - przypomina dziennik "Fakt".

Dodatkowa emerytura może być również pomniejszona. Dotyczy to osób, które dostają rentę rodzinną. Jeśli do renty rodzinnej uprawnione są dwie osoby, wtedy trzynastka zostanie między nie podzielona. Wprowadzono bowiem zasadę, zgodnie z którą na jedno świadczenie przypada tylko jedna trzynastka - wyjaśnia dziennik.

W ubiegłym roku 13. emerytura trafiła do 6,5 mln osób. Jak informował resort rodziny, wypłacono wówczas niemal 8 mld zł.

- Trzynastka to tak naprawdę dodatkowa, minimalna emerytura dla każdej osoby. Co więcej, to nie tylko emeryci, ale łącznie katalog 16 grup osób, które pobierają różne świadczenia. Nie trzeba tu wypełniać żadnych dokumentów ani dostarczać wniosków. Te emerytury są wypłacane z automatu - zaznacza Sobolewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(130)
Neo Neo. Zbud...
3 lata temu
Przecież PO z PiSem dawno są dogadani. Śmieszy mnie ten teatr dla naiwnych jak to oni się niby wielce nie lubią. Tak, nie lubią się, ale tylko przed kamerami i mikrofonami. Tajemnicą poliszynela jest, że widywano posłów tych (i nie tylko) wielce niby zwalczających się partii, w świetnej komitywie kawkujących wspólnie na przerwach obrad sejmowych. Być może w trakcie sprawowania władzy, a być może nawet już wcześniej, stworzono plan "przedstawienia" dla głupiego narodu, aby wybierali raz jedną, a raz drugą partię, tworząc sztuczny antagonizm światopoglądowy, będący jedynie płaszczykiem dla jednolitej wizji działań służących stopniowemu lecz ciągłemu umacnianiu władzy. Politycy obu partii mają po prostu swój czas spijania śmietanki i mają też swój deal, dzięki któremu nikomu tam nigdy nie dzieje się krzywda, nawet gdy chwilowo jest ciut gorzej. Jest to dogadane i sprytnie obmyślone. Jak już nawet starożytni zauważyli: metoda "dziel i rządź" przysługuje się władzy najlepiej. Trzeba więc stworzyć dwie rzekomo zwalczające się partie, a wtedy podzielone społeczeństwo zajmie się walkami między sobą o pierdoły typu czy LGBT może powiesić swoją flagę w miejscu x, albo jak polityk jednej partii śmiał powiedzieć coś do polityka drugiej partii. Wtedy nikt nie zapyta o gospodarkę, stan finansów państwa, stan ekonomii całego kraju, przepisy (a raczej często:buble) prawne... Prości ludzie myślą emocjami, nie wnikają rozumem zbyt głęboko. Wielu zwyczajnie nie ma zresztą na to czasu. Widzą więc tylko ten wyreżyserowany teatr. Niestety tak się właśnie wodzi za nos całe społeczeństwa.
emeryt
3 lata temu
odpowiedzcie na pytanie emeryta
emeryt
3 lata temu
czy dostane 13i14 jesli zawiesilem emeryture z dniem 1 kwietnia 2021
Bps
3 lata temu
Po co podajecie kwotę 13 -tej emerytury brutto skoro na konto wpływa kwota netto , bez sensu !!!
p62
3 lata temu
Emeryci i Renciści sami sobie wypłacacie tą 13-stkę a nie ten tzw. rząd PiS-u wam daje.
...
Następna strona