Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

14. emerytura. Wypłaty pod koniec roku

241
Podziel się

Dobra wiadomość dla 6 mln emerytów. Pierwsze 14-stki trafią do seniorów w listopadzie. Pierwsze czytanie projektu ustawy w tej sprawie na posiedzeniu komisji sejmowej będzie miało miejsce 19 stycznia.

14. emerytura. Wypłaty pod koniec roku
14 emerytura ma być wypłacana od listopada (money.pl, Rafał Parczewski)
bDzcieSt

Chodzi o rządowy projekt ustawy o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, czyli o tak zwaną 14. emeryturę. Jak zauważa Instytut Emerytalny, projekt przewiduje wypłatę świadczenia po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku.

O dotrzymaniu tego terminu mówiła w połowie grudnia Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. - Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane - zapewniła minister.

bDzcieSv

Potwierdzał to również w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny.

Zobacz także: Będzie 13-stka, co z 14-stką? Wiceminister: rząd przyjął projekt ustawy, wypłata w listopadzie

- Zachowujemy 13-stą emeryturę, która jest już wpisana w ustawę i to świadczenie będzie wypłacane w kwietniu. Na to mamy zabezpieczone w budżecie 15 mld zł. Dodatkowo planujemy wypłacenie 14-stej emerytury w listopadzie, jest już projekt ustawy w tej sprawie. Łącznie z 13-stką mówimy o kwocie 22 mld zł, która popłynie do seniorów - zaznaczył.

bDzcieSB
bDzcieSW
KOMENTARZE
(241)
J-23
1 tyg. temu
Na uj 13 -14 Emerytom. Kacyki PIS jak udajecie takich dobrych to Uwolnijcie Emerytów z Płacenia PODATKÓW oni już się w Życiu na OŁACILI PODATKÓW Danin na to Państwo i za KOMUNY i po 1998r.
Rydzyk+
1 tyg. temu
Kapelani zatrudnieni w Krajowej Administracji Skarbowej mogli liczyć w 2020 roku na wynagrodzenie przekraczające średnio 6000 zł miesięcznie
olo
1 tyg. temu
A spłacać będą prawnuki
bDzcieSX
logiczny
1 tyg. temu
Brzydzimy się europejską kwotą wolną od podatków dla innych bo sami już ją mamy ?
logiczny
1 tyg. temu
Zauważyliście, że PIC+ najskuteczniej dokonał anihilacji nie opozycji a europejskiej kwoty wolnej od podatków ?
...
Następna strona