Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

14. emerytura. Wypłaty pod koniec roku

243
Podziel się:

Dobra wiadomość dla 6 mln emerytów. Pierwsze 14-stki trafią do seniorów w listopadzie. Pierwsze czytanie projektu ustawy w tej sprawie na posiedzeniu komisji sejmowej będzie miało miejsce 19 stycznia.

14. emerytura. Wypłaty pod koniec roku
14 emerytura ma być wypłacana od listopada (money.pl, Rafał Parczewski)
bECFWKFx

Chodzi o rządowy projekt ustawy o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, czyli o tak zwaną 14. emeryturę. Jak zauważa Instytut Emerytalny, projekt przewiduje wypłatę świadczenia po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku.

O dotrzymaniu tego terminu mówiła w połowie grudnia Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. - Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane - zapewniła minister.

bECFWKFz

Potwierdzał to również w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny.

Zobacz także: Będzie 13-stka, co z 14-stką? Wiceminister: rząd przyjął projekt ustawy, wypłata w listopadzie

- Zachowujemy 13-stą emeryturę, która jest już wpisana w ustawę i to świadczenie będzie wypłacane w kwietniu. Na to mamy zabezpieczone w budżecie 15 mld zł. Dodatkowo planujemy wypłacenie 14-stej emerytury w listopadzie, jest już projekt ustawy w tej sprawie. Łącznie z 13-stką mówimy o kwocie 22 mld zł, która popłynie do seniorów - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFWKGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(243)
Bysio Ptysio
8 miesięcy temu
Powinna być podniesiona KWOTA WOLNA od podatku do minimum 14 000 zł ,a nie kolejna upokarzający ochłap , który nie jest wliczany do PODSTAWY EMERYTURY. Ci co dostają ten ochłap , nawet nie wiedzą jak perfidnie są oszukiwani.
PREZENT DLA M...
8 miesięcy temu
TERAZ DAJA 13-14STKI A NAM MLODYM DADZA PODWYZSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO W PREZENCIE :-)
qarengo
8 miesięcy temu
A dług Polski sobie podskoczył o 200 mld w ciągu roku robicie prezenty na koszt przyszłych pokoleń i nie ma takich obelżywych słów by to draństwo nazwać.
bECFWKGb
Donald
8 miesięcy temu
A 13-tej, ani 14tej emerytury nie mogą dostać sędziowie ,prokuratorzy, ministrowie, i cała mundurówa, ponieważ oni dostają i to sowitą emeryturę za nic przez 12 mc.!!!!
senior
8 miesięcy temu
A kwota wolna od podatku dalej w sferze marzeń , pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego .
...
Następna strona