Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

14. emerytury pobiorą także parlamentarzyści

Zapisy przyznające "czternastki" emerytom z najmniejszymi świadczeniami obejmą także polityków. Obecny projekt ustawy dodatkową emeryturę zapewnia m.in. Elżbiecie Witek, Antoniemu Macierewiczowi, Magdalenie Kochan i Rafałowi Grupińskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
14. emeryturę pobiorą m.in. Elżbieta Witek i Antoni Macierewicz. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

O sprawie informuje "Fakt", który przedstawia także, ile wyniesie 14. emerytura wymienionych parlamentarzystów. I tak marszałek Sejmu Elżbieta Witek, przy emeryturze wysokości 3667 złotych brutto, może liczyć na 503 złotych brutto z tytułu "czternastki".

Natomiast Antoniemu Macierewiczowi przysługuje emerytura na poziomie 3160 złotych brutto, dlatego też jego 14. świadczenie wyniesie 1010 złotych brutto.

Jeszcze więcej otrzymają politycy Koalicji Obywatelskiej. Zarówno poseł Rafał Grupiński, jak i senator Magdalena Kochan, mogliby liczyć na 1270 złotych brutto dodatkowego świadczenia. Z danych podanych przez dziennik Kochan ma przyznaną emeryturę wysokości 2650 złotych brutto, a Grupiński - 1985 złotych brutto.

Zobacz też: Zabraknie na trzynastki i 500+. Ekonomista kreśli czarny scenariusz

Komu przysługuje 14. emerytura? Według projektu ustawy pełne świadczenie (czyli wysokość minimalnej emerytury w 2021 roku) otrzymają tylko ci, którzy z ZUS dostają nie więcej niż 2900 złotych brutto.

Trzynasta emerytura. Kiedy wypłaty świadczenia?
13. i 14 emerytura. Kiedy wypłaty dodatkowych świadczeń?

Powyżej tej kwoty "czternastka" będzie odpowiednio niższa. Jeśli więc ktoś przekroczy próg o 200 złotych, to jego dodatkowe świadczenie zostanie o tyle samo zmniejszone.

Andrzej Duda podpisał ustawę o trzynastych emeryturach
Trzynasta emerytura już pewna. Andrzej Duda podpisał ustawę

Projekt ustawy przewiduje, że pierwsze wypłaty 14. emerytur miałyby nastąpić pod koniec 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

asotenhasoenthuNie rozumiem czegos... Przeciez aktywni poslowie dostaja wynagrodzenie i diety, i to calkiem niemale. To jakim cudem jeszcze pobieraja emerytury i do … Czytaj całość

10-03-2020

HaniaWstyd zeby 14 dostali emeryci parlamentarzysci ktorzy maja wysokie emerytury i maja dochody dodatkowe ze swojej pracy

10-03-2020

Emeryt48 lat ciężkiej , fizycznej pracy i w nagrodę od pisu nie łapie się na pseudo czternastke , socjalistyczna banda , moje składki pujdą na mamy cztery … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (187)