Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzynasta emerytura już pewna. Andrzej Duda podpisał ustawę

"Trzynastka" w wysokości minimalnej emerytury będzie wypłacana co roku i dostaną ją wszyscy seniorzy - zakłada podpisana we wtorek przez prezydenta ustawa. Prezydent złożył podpis podczas wizyty w Żyrardowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda podpisał ustawę o trzynastych emeryturach (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

- Ogromnie się cieszę, że możemy to zobowiązanie wypełnić - mówił prezydent po podpisaniu ustawy. - Cieszę się, że to świadczenie będzie i będę mógł zobaczyć na twarzach seniorów w całej Polsce uśmiech - dodał.

- Trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie w kwietniu. Dzięki podpisowi prezydenta wszystko będzie mogło się stać faktem - chwaliła się we wtorek rano w radiowej "Jedynce" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Opozycja w Senacie nie chciała, by emeryci dostawali to świadczenie. W każdym razie my dotrzymujemy słowa, a ZUS jest gotowy do wypłaty - mówiła minister. Jak dodała, będzie to świadczenie na poziomie minimalnej emerytury, która od marca wyniesie 1,2 tys. złotych brutto (981 zł na rękę).

Dodatkową emeryturę otrzyma 9,8 mln osób. Rząd wyda na ten cel 12 mld zł.

Obejrzyj też: Czternasta emerytura. Wiceminister rodziny: będzie limit, nie wszyscy dostaną

- Jesteśmy gotowi do wypłaty trzynastych emerytur i rent. To zadanie, nad którym bardzo ciężko pracujemy od wielu tygodni - zapewniała niedawno prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Trzynasta emerytura po raz pierwszy wypłacona została w 2019 roku. Wówczas nie wiadomo było, czy będzie świadczeniem jednorazowym, czy też zostanie na dłużej. Podpisana we wtorek ustawa rozwiewa te wątpliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

ZofiaSuper. Dziękujemy. I to kolejny powód aby głosować na A. Dudę.

25-02-2020

hannibal lecterŁapówkarstwo!

25-02-2020

sawaTeraz właśnie przemawia i płaszczy się totalnie.

Rozwiń komentarze (576)