Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500 plus dla emerytów. Od października nowy dodatek co miesiąc

48
Podziel się:

Od październiku ruszą wypłaty nowego dodatku dla potrzebujących emerytów. Co miesiąc będzie można dostać 500 zł dodatku. Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji można już składać w ZUS.

500 plus dla emerytów będzie wypłacane od października
500 plus dla emerytów będzie wypłacane od października (PAP, Marcin Bielecki)

500 plus dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami początkowo miało przysługiwać tylko osobom pobierającym najniższe świadczenia (935 zł netto).

Skorzystać miało z niego 300 tys. osób, jednak Senat zaakceptował poprawki zgłoszone przez PiS, które podnoszą limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Programem zostanie więc objętych łącznie ok. 850 tys. osób.

O "nowe 500 plus" mogą się ubiegać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji lub pobierające seniorzy po 75. roku życia, pobierający zasiłek pielęgnacyjny.

ZUS przyjmuje już wnioski o tak zwane 500 plus dla emerytów. Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, bo taka jest jego pełna nazwa, będzie wypłacane od października. Żeby dostać świadczenie, trzeba przedstawić w ZUS-ie zaświadczenie lekarskie.

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające, trzeba złożyć wniosek. Można to zrobić w każdej placówce ZUS lub przesłać pocztą. Druk wniosku ESUN możesz pobrać ze strony www.zus.pl, znajdziesz go również w salach obsługi klientów w naszych placówkach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(48)
Jastrząb głup...
2 lata temu
Wystarczy hasło , a głupim radość i polecą głosować na oszukańców. Samo życie!!!
Jastrząb głup...
2 lata temu
Wystarczy hasło , a głupim radość i polecą głosować na oszukańców. Samo życie!!!
emerytka
2 lata temu
Kilka lat temu w planach pana Kaczyńskiego PiS była dodatkowa wypłata połowy emerytury po zmarłym małżonku (ce) dla emerytów prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe. Może warto byłoby wrócić do tego pomysłu.
janina
3 lata temu
Emeryci mają przekichane w Polsce. Ciągle tylko sie słyszy o dodatkach dla rodzin, dla lekarzy dla matek, a sami emeryci ledwo maja z czego życ. Weszło w tym roku ppk, ale mogliby jeszcze sama pensje emerytalna podniesc
jack
4 lata temu
w propagandzie komuna pisowi nie dorasta do kostek
...
Następna strona