Notowania

emerytura
11.09.2019 06:35

500 plus dla emerytów. Od października nowy dodatek co miesiąc

Od październiku ruszą wypłaty nowego dodatku dla potrzebujących emerytów. Co miesiąc będzie można dostać 500 zł dodatku. Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji można już składać w ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
500 plus dla emerytów będzie wypłacane od października (Fot: Marcin Bielecki)

500 plus dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami początkowo miało przysługiwać tylko osobom pobierającym najniższe świadczenia (935 zł netto).

Skorzystać miało z niego 300 tys. osób, jednak Senat zaakceptował poprawki zgłoszone przez PiS, które podnoszą limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Programem zostanie więc objętych łącznie ok. 850 tys. osób.

O "nowe 500 plus" mogą się ubiegać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji lub pobierające seniorzy po 75. roku życia, pobierający zasiłek pielęgnacyjny.

ZUS przyjmuje już wnioski o tak zwane 500 plus dla emerytów. Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, bo taka jest jego pełna nazwa, będzie wypłacane od października. Żeby dostać świadczenie, trzeba przedstawić w ZUS-ie zaświadczenie lekarskie.

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające, trzeba złożyć wniosek. Można to zrobić w każdej placówce ZUS lub przesłać pocztą. Druk wniosku ESUN możesz pobrać ze strony www.zus.pl, znajdziesz go również w salach obsługi klientów w naszych placówkach.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

emerytLudzie czytają te tytuły i myślą, że to prawda, że emeryci dostali kolosalną podwyżkę i jeszcze im mało, a to przecież nieprawda. Na ten dodatek … Czytaj całość

11-09-2019

tomprawie nikt na ten dodatek sie nie załapie, to jest kiełbasa wyborcza PIS

11-09-2019

HotJest to nie fer moja mama całe życie pracowała nie przepijala nie przejadala wychowała 4 dzieci ma swoją wypracowana emeryturę jakim prawem ceaniaki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)