Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Bogdan Zdrojewski: "Obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury"

49
Podziel się:

– Platforma powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury. Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, ale także za przyszłą kondycję własnego narodu – mówi Bogdan Zdrojewski.

Bogdan Zdrojewski krytykuje obecny system emerytalny
Bogdan Zdrojewski krytykuje obecny system emerytalny (PAP, Rafał Guz/ PAP)

Polityk, który zapowiedział, że wystartuje przeciwko Grzegorzowi Schetynie w wyborach na szefa partii, udzielił wywiadu tygodnikowi "Wprost".

W rozmowie opowiadał przede wszystkim o swojej politycznej przyszłości, ale dużo uwagi poświęcił również wiekowi emerytalnemu. Powiedział, że PO powinna tłumaczyć, że "obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury".

- Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kondycję własnego narodu - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce nieuniknione. "Jedyna droga"

Zdrojewski nie podziela opinii, że z politycznego punktu widzenia takie deklaracje to rodzaj samobójstwa, o czym Platforma mogła się już przekonać. Na uwagę, że podniesienie wieku emerytalnego kosztowało PO porażkę w wyborach, odparł, że "to nie była popularna decyzja. Faktem jest, że źle uzasadniona. Praktycznie bez przekonujących argumentów".

- Niemniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji - dodał Zdrojewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
orzeszek
4 lata temu
Panie Zdrojewski nie pitol Pan głodnych kawałków i nir rób Pan wody z mózgu, Nie wiem jak z Pana rozeznaniem można dojść do takich stanowisk pieniędzy. Ustawa PiS nie nakazuje iść na emeryturę, tylko umożliwia. Ktoś kto będzie miał ochotę i siły będzie pracował do 70 -75 roku życia i będzie miał krótką ale wysoką emeryturę, ktoś kto pójdzie wcześniej dłuższą ale mniejszą. poza wyborem nic się nie zmieniło
Przecież
5 lata temu
ten "system" obowiązuje od 1945 roku, POzdrawiam
Ghhjjk
5 lata temu
Ma racje! Gdyby PEŁO wzięło się za to 12 lat temu to dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji. A tak grzech zaniechania musi naprawić PIS
Krey
5 lata temu
Jakie głosowe emerytury. Dla nich glodowa emerytura to ok 7000 tys. A który emeryt ma taką? Po podniesieniu wieku wielu nie dożyje do emerytury.
axelos
5 lata temu
Po powinna tłumaczyć...hahahha dokładnie! że sporo dołożyli do tego systemu jako demokraci, jako Unia demokracji itp partiami którymi była od lat 90siątych... w 8 lat PO zadłuzyli o więcej kraj i polaków na 450mld oficjalnie (bo nieoficjalnie magik Vincent znad Jordanu penie więcej naczarował), skok na Ofe 150 MLD, fundusz rezerwy demograficznej, zamrożenie płac budzetówki, cięcia wszędzie gdzie się dało, i wiek emerytalny 67. czemu? bo byli blisko 3 progu konstytucyjnego relacji zadłużenia w stosunku PKB - a póxniej już tylko bankrut i trybunał stanu. tak po krotce można zrelacjonować ich tłumaczenia :))
...
Następna strona