Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Czternasta emerytura. Ma ją otrzymać w pełnej wysokości 8 mln emerytów

154
Podziel się

Emeryci w tym roku dostaną dodatkowe pieniądze dwa razy: w kwietniu trzynastą emeryturę, a jesienią czternastą. Projektem ustawy przyznającej "czternastki" zajmie się we wtorek Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Czternasta emerytura. Ma ją otrzymać w pełnej wysokości 8 mln emerytów
Czternasta emerytura będzie świadczeniem jednorazowym
bDSpUxYl

O czternastą emeryturę, która będzie przedmiotem prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zapytana została w "Sygnałach Dnia" minister rodziny Marlena Maląg.

Minister przypomniała, że czternasta emerytura będzie świadczeniem jednorazowym, przyznanym wyłącznie w czwartym kwartale 2021 r. To odróżni ją od trzynastej emerytury, która wypłacana jest co roku.

bDSpUxYn
Zobacz także: Premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Rząd chce poprawić demografię

Ponadto przy czternastej emeryturze obowiązywać będzie kryterium dochodowe, które wyniesie 2900 zł brutto. Takiego progu nie ma przy "trzynastce".

- Przy wypłacie czternastej emerytury będzie obowiązywała zasada "złotówka za złotówkę". Ci, których świadczenia przekroczą 2900 zł brutto, otrzymają "czternastkę" pomniejszoną zgodnie z tą zasadą – wyjaśniła minister.

bDSpUxYt

Dodała, że ze statystyk wynika, że świadczeniem objętych będzie 94 proc. wszystkich emerytów, czyli 9,1 mln osób. W pełnym wymiarze pobierze je ok. 8 mln emerytów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSpUxYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(154)
Nie chce ważn...
3 miesiące temu
Oszczędzałam na starość , a teraz inflacja zżera moje oszczędności bo władza rozdaje pieniądze . Jakim prawem pomagacie moim kosztem. Ja mam Chęć i moralny obowiązek pomagać moim bliskim. Podnosicie poziom życia innym ,kosztem ty h bardziej pracowitych i oszczędnych .
Ona
3 miesiące temu
Dlaczego jest kryterium dochodowe, w końcu emerytura jest wypracowana . Wychodzi na to, że nie warto pracować na wyższe świadczenie, bo ostatecznie człowiek traci na waloryzacjach i tego typu akcjach.
jaja ding don...
3 miesiące temu
juz wiedzą ze są na wylocie więc swoj elektorat 14 emeryturą chca kupic
bDSpUxYP
Hesjanka
3 miesiące temu
Jako osoba wysoko zarabiająca, płaciłam bardzo wysokie skladki ZUS (oczywiście wysoko zarabiająca w polskich realiach nie oznacza majątku jeśli nie jest się politykiem!). Na emeryturę odeszłam 15 lat temu, no i jak to osoba z wysoką emeryturą nic nie mialam darmo, a nawet ceny dla mnie były wyższe. Minęły lata, moja emerytura jakby nie nadążała za inflacją, dewaluacją i różnymi dziwnymi działaniami rządów różnych. Teraz jestem bidakiem i nic mi się nie należy bo trzeba dać kasę najbiedniejszym, którzy tak na serio nie napracowali się za bardzo i składki płacili mizerne, bo biedni tacy....i znowu tym biednym opi.......czom trzeba dać moim kosztem, bo są biedni. Dzisiaj żałuję tylko jednego, że nie wyemigrowałam 50 lat temu. Nie interesuje mnie polityka (w imię której państwo nieustannie okrada swoich obywateli !), ale chciałabym pożyć normalnie, nie oglądając każdego centa ..
Pll
3 miesiące temu
Jakim prawem doicie z mojego portfela coraz więcej pieniędzy i rozdajecie swoim elektoratowi mam dzieci do utrzymanaia nie dziadka i babcie
...
Następna strona