Notowania

emerytury
08.01.2019 17:52

Dodatki dla emerytów wciąż możliwe. "Wszystko w rękach polityków"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest przygotowane na "szybkie" wprowadzenie dodatkowych świadczeń dla emerytów. "Czekamy na decyzje polityczne w tej sprawie" – powiedział w Radiu Wnet wiceminister Marcin Zieleniecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Ministerstwo może wprowadzić dodatki dla emerytów. Zarówno jednorazowe, jak i stałe. Powiedział na antenie radia Wnet wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marcin Zieleniecki.

Emerytura dla każdego i bez podatku - propozycje reformy od 2019 r.

"Jednorazowe dodatki - jest to oczywiście możliwe, wszystko w rękach polityków. Od strony merytorycznej jesteśmy przygotowani. Natomiast jest kwestia sfinansowania tego typu rozwiązań. Jest też kwestia decyzji politycznej. Na razie nie ma tego rozwiązania w ramach prac legislacyjnych w rządzie. To nie oznacza, że to rozwiązanie nie może zostać przyjęte" - wyjaśnił Zieleniecki.

Jak dodał: "Jesteśmy przygotowani na szybkie wprowadzenie takiego rozwiązania. Decyzja należy do rządu i parlamentu".

Szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska powiedziała na początku grudnia 2018 r., że rząd "przymierza się" do wypłaty dodatkowych świadczeń dla emerytów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, mrppis, podwyżki emerytur, świadczenia emerytalne, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2019

DziadekSkandal, głodowe emerytury ma większość Polaków, podwyżka 56 złotych na rękę to kpina. Zobaczymy miny rządzących w czasie wyborów.

08-01-2019

emerytObiecywaliście to znaczy PiS przed wyborami samorządowymi 500+ na święta i co kicha , zbliżają się następne wybory znowu obiecujecie - mnie już nie … Czytaj całość

08-01-2019

dodatektaaaataaa,kolejna zgnila kielbasa przed wyborami….

Rozwiń komentarze (209)