Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Emerycie! Tyle wyniesie twoja nowa trzynastka

392
Podziel się:

Emeryci mogą mieć powody do zadowolenia, ponieważ 2022 rok będzie wyjątkowo korzystny. Od 1 stycznia rząd zapowiedział emerytury bez podatków. To jednak nie wszystko. W marcu nastąpi waloryzacja świadczeń, a w kwietniu ZUS wypłaci trzynastkę. Eksperci policzyli, ile wyniesie.

Emerycie! Tyle wyniesie twoja nowa trzynastka
Od 1 stycznia rząd zapowiedział emerytury bez podatków (money.pl, Rafał Parczewski)

PiS zapowiedział Polski Ład, który ma w 2022 roku przynieść rewolucyjne zmiany podatkowe. Osoby otrzymujące renty i emerytury do 2500 zł brutto (do 2080 zł na rękę) nie będą płaciły podatku tych pieniędzy. W efekcie seniorzy otrzymujący minimalną emeryturę (1066 zł) miesięcznie zyskają ok. 70 zł.

Z kolei w marcu nastąpi kolejna waloryzacja wszystkich świadczeń, więc emerytura minimalna ponownie wzrośnie.

Miesiąc później ZUS wypłaci 13. emeryturę, która jest równowartością świadczenia minimalnego, lecz pomniejszonego o składkę zdrowotną. Jak pisze "Super Express", to oznacza, że trzynastka w 2022 roku wyniesie 1085,14 zł.

Oznaczałoby to wzrost o ponad 60 zł w porównaniu z tegoroczną trzynastką.

Zobacz także: "Galopada cen" na rynku nieruchomości. Rząd zamierza temu przeciwdziałać
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(392)
Emerytka
11 miesięcy temu
No. Mam o 100 zł.więcej. Czyli bogaczycha, jak się patrzy. Nowy ład ... chleba naszego powszedniego może zabraknąć.
Tygrys
rok temu
Podano wysokość emerytur do 2500 zł i zmiany tej kwoty w nowym ładzie.A powyżej tej kwoty niema emerytów tylko niewolnicy ,którzy na wszystkich pracowali.
Wykształciuch
rok temu
Gdyby emerytury były wyliczane w czytelny i jasny sposób nie potrzeba byłoby żadnych trzynastek i czternastek. Jak ktoś kiedyś powiedział emerytura dla Polaków jest mieszaniną porcelany i fajansu . Zależy od szczęścia kiedy się urodziłeś, , kiedy wystąpiłeś z wnioskiem i jak Ci akurat w danym roku obliczyli średnią długość trwania życia i bardzo wielu innych paradoksów . Jednym się coś należy - innym nie . I wcale nie musisz mieć wielkiego wykształcenia tylko wielki spryt . Nie musisz mieć wielu lat pracy aby mieć niezłą emeryturę .
Ewa
rok temu
Czy to , jedni emeryci mają płacić podatek A drudzy nie jest zgodne z Konstytucją ?
Lilka
rok temu
Ja mam 2501 zł. Przekraczam 1 zł. To dranstwo. Czuję się oszukana i ukarana za to że trochę więcej zarabialam, dłużej pracowalam 38 lat. Inni pracowali 21lat mają emeryturę 1980 zł. Im się należy. Ci co ten przepis wymyślili mają nie po kolei w głowach.
...
Następna strona