Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Emerytura wyższa o 200 zł. Pieniądze jednak nie dla wszystkich

134
Podziel się:

Nowy dodatek do emerytur przysługiwać ma strażakom-ochotnikom. Otrzymają go kobiety po 20 latach służby i osiągnięciu wieku 60 lat, a w przypadków mężczyzn po 25 latach służby i po 65 roku życia.

Emerytura wyższa o 200 zł. Pieniądze jednak nie dla wszystkich
Zmiany w emeryturach. Kolejna grupa dostanie wyższe świadczenie. (Flickr, Garry Knight CC-BY-SA-2.0)
bEDKxUjp

Dodatki dla emerytów zapisane zostaną w specjalnej ustawie.

- Chcemy, żeby ustawa o OSP była zbiorem przywilejów dla strażaków-ochotników - zapowiadał wiceminister Maciej Wąsik pod koniec czerwca na posiedzeniu Podkomisji stałej do spraw rozwoju i promocji Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dodatki są jedną z najważniejszych propozycji zawartych w projekcie. Otrzymają go kobiety i mężczyźni, którzy spełnią odpowiednie kryteria. Jakie?

bEDKxUjr

W przypadku pań to 20 lat służby i osiągnięcie wieku 60 lat, a w przypadków panów 25 lat służby i wiek 65 lat - wyjaśnia MSWiA.

Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Co ważne, aby otrzymać dodatek, trzeba - w okresie służby - wyjeżdżać do akcji przynajmniej raz w roku.

bEDKxUjx

Ubiegając się o dodatkowy zastrzyk gotówki emeryci będą musieli złożyć odpowiednie dokumenty u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

Wynosić dodatku to 200 zł, a za wypłatę pieniędzy będzie odpowiadało MSWiA.

Oprócz dodatku wśród proponowanych rozwiązań ustawy o OSP znalazło się m.in. zobligowanie każdej gminy, by raz na dwa lata, zajmowała się wysokością ekwiwalentu wypłacanego za wyjazdy do akcji ratowniczych.

bEDKxUjy

Prowadzone mają być też szkolenia dla ochotników, w tym szkolenia na prawo jazdy kategorii C dla czy odszkodowania dla strażaków, którzy ucierpieli podczas prowadzenia akcji ratowniczych. Ponadto w każdej komendzie wojewódzkiej PSP zastępca komendanta, będzie nadzorował i koordynował sprawy związane z OSP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDKxUjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(134)
remowy
3 tyg. temu
Nie są to kwoty zadowalające i to jest oczywiste ale teraz można na szczęście odkładać też w ppk więc jest szansa że przyszłe emerytury będą godziwe i wystarczą na życie i na leki
Józefa67+
2 miesiące temu
DOKĄD ONI PROWADZĄ NASZ KRAJ ??? NAWET ZA PEŁO NIE BYŁO TAKIEGO ZADŁUŻENIA !!! JUŻ PRAWIE 1,5 BILIONA ZŁ - NAJWIĘKSZE W HISTORII ZADŁUŻENIE POLSKI WZRASTA Z DNIA NA DZIEŃ. DROŻYZNA GALOPUJE . ŻYWNOŚĆ I PRĄD A TERAZ GAZ DROŻEJE I BEDZIE TYLKO DLA BOGATYCH. NIC DZIWNEGO , ŻE DŁUG POLSKI TAK SZYBKO ROŚNIE SKORO ZA BEZPIECZEŃSTWO ODPOWIADA TETRYK, KTÓRY NAWET SŁÓW HYMNU NIE JEST W STANIE ZAPAMIĘTAĆ NIE MÓWIĄC JUŻ O TYM , ŻE CODZIENNIE MYLI RĘKAW Z NOGAWKĄ A ZAKŁADA PRAWY BUT NA LEWĄ NOGĘ !!!:-)))0
MMM
2 miesiące temu
Niech dadzą premię bezrobotnym i rencistom. Tak by mogli sami wyżyć!!!
bEDKxUjT
LoLo
2 miesiące temu
Kiedy jakiś przywilej dla "babć klozetowych" ? Pracują w warunkach zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego.
wach
2 miesiące temu
Przecież druhowie ochotnicy nie działaja za darmo/ Widać jak do byle stłuczki przyjeżdża trzy lub więcej zastępy z okolicy i jeden strażak odłacza akumulator pkreca sie zeby czas leciał i fajrant a po 21,5zł za godzinę leci dla wszystkich
...
Następna strona