Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|

Głodowe emerytury Polaków. Wyliczenia nie pozostawiają złudzeń

777
Podziel się:

Mimo rządowych dodatków w postaci trzynastek i czternastek przyszłe emerytury Polków będą horrendalnie niskie. Eksperci biją na alarm - świadczenia przygotowane na jesień życia będą głodowe.

Głodowe emerytury Polaków. Wyliczenia nie pozostawiają złudzeń
Emerytury Polaków już teraz są bardzo niskie. Jednak to, co się wydarzy w przyszłości to prawdziwa zgroza (Adobe Stock)
bEDRltfp

"Super Ekspres" donosi, że czeka nas emerytalny armagedon. Przyszłe emerytury Polaków będą niezwykle niskie. Jak informuje gazeta, kalkulator emerytalny ZUS-u, który kilka dni temu został udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych pozwala na wyliczenie przyszłego świadczenia dla osób powyżej 35. roku życia. Narzędzie skonstruowane jest tak, że bierze pod uwagę przepracowane okresy oraz już opłacone składki rentalno-emerytalne.

"36-letni kucharz z Warszawy, mający 17 lat stażu pracy w gastronomii, w tym wiele czasu jako szef kuchni, otrzyma... 160 złotych emerytury!!!" - informuje "Super Ekspres". Zdaniem dziennikarzy dziennika wynika to z systemu pracy w Polsce, który w dużej mierze opiera się na umowach cywilno-prawnych, tzw. śmieciówkach. A te - przypomnijmy - przez długi czas nie podlegały oskładkowaniu.

Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne
bEDRltfr

Dane pochodzące z kalkulatora ZUS przewidują, że średnia stopa zastąpienia wyniesie około 30 proc. Co to oznacza? Według wyliczeń emerytura pobierana przez Polaków będzie stanowiła 1/3 ostatniej pensji.

Przyszłą emeryturę sprawdź sam

Informacje z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udostępnione zostały na platformie PUE. Aby się do niej zalogować wystarczy profil zaufany. Narzędzie pomaga sprawdzić m.in. stan konta ubezpieczonego, zgromadzony kapitał początkowy, środki zgromadzone na koncie emerytalnym i subkoncie ubezpieczonego.

ZUS, tak jak w zeszłym roku, nie wysyłał informacji o stanie kont do ubezpieczonych w formie papierowej, ale udostępnił ją w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Dlatego zachęcamy wszystkich ubezpieczonych do zakładania profilu na PUE ZUS – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

bEDRltfx

Aby wyliczyć szacowane świadczenie należy zalogować się do swojego konta na PUE, a następnie wybrać zakładkę "ubezpieczony", a następnie "informacje o stanie konta". Dane, które powinny nas szczególnie zainteresować opatrzone są adnotacją "informacja za rok 2020". Kwoty tam zawarte są aktualne na dzień 31 grudnia 2020 i uwzględniają coroczną waloryzację, która ma miejsce w czerwcu.

Narzędzie udostępnione przez ZUS pozwala wykonać symulację świadczenia w dwóch wariantach - dalszej pracy i odprowadzania składek aż do ukończenia wieku emerytalnego oraz zakończenia pracy z kapitałem zgromadzonym na koncie ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRltfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(777)
robol
3 tyg. temu
pracowałem 40 lat i oddawałem część pensji na emeryturę ,teraz na bezrobociu państwo mi nic nie daje a na emeryturze mam głodować?normalni złodzieje to fajne chłopaki
CZŁOWIEK
3 tyg. temu
Najłatwiej zabrać emerytom i dać tym co nic nie robią i nigdzie nie pracowali. Nie mamy prawdziwych polityków którym na sercu leży dobro POLSKI i POLAKÓW. POLITYCY SIEBIE i SWOICH już dobrze zabezpieczyli. CO MÓWIĄ POLITYCY lub/i czego nie mówią; cytat z TYGODNIKA POWSZECHNEGO: Wynik dobry – „czeka nas ciężka praca, by go utrzymać, a nawet poprawić”. Wynik niezadowalający – „musimy pracować jeszcze ciężej”. Sromotna przegrana – „ciężko pracowaliśmy, ale nie przełożyło się to na wynik”. Gdzie się nie rozejrzeć, trwała, trwa i trwać będzie ciężka praca. „Musimy to przemyśleć” – takie wyznania z ust polityków słyszy się zdecydowanie rzadziej. „Musimy przeczytać, douczyć się, zastanowić się nad tym, co o nas i do nas mówiono, jakim językiem i o czym mówiliśmy my sami”. Takich wyznań nie słychać wcale. A przecież gołym okiem było widać, jak wielu kandydatów do europejskiego parlamentu przychodziło na dyskusje telewizyjne nieprzygotowanych, nie mając pojęcia, czym właściwie ten parlament się zajmuje,... Za to POLITYKOM płacimy. WSTYD, WSTYD, WSTYD. GDZIE JESTEŚ ELITO POLITYCZNA KTÓREJ NIE BĘDZIEMY SIE WSTYDZIĆ.
yacek
miesiąc temu
Witam Dlaczego kwota wolna od zajecia emerytury jest 916 zł a dla pozostałych jest 2100 zł Czy emeryci mają mniejsze żołądki? Mniejsze potrzeby?Mniejsze dostają rachunki? Może ew. ustawodawca spróbuje żyć kilka miesięcy za tą kwotę , płacić bieżące rachunki ,kupić leki i głodawać na kilka dni przed kolejną emeryturą……. Oczywiście nie spodziewam się żadnej odpowiedzi, bo po co , niech zdychają w spokoju……
bEDRltfT
Gość
2 miesiące temu
Zaczęło się okradanie ludzie pracujących przez PiS z ich ciężko zapracowanych pieniędzy, a PiS-owcy się śmieją i balują. Mają już odłożone na kontach pewnie kilkadziesiąt milionów i ich inflacja nie dotknie, tylko przeciętnego "Kowalskiego", którego PiS okrada na swoich "wybrańców", których nazywa wyborcami. Najgorsza partia w dziejach Polski, najwięksi "grabieżcy" naszych ciężko zarobionych pieniędzy.
Gosia
2 miesiące temu
PO mnie oszukało a PIS okradl!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona