Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Emerytury w Polsce. Rekordzista dostaje ponad 30 tys. zł miesięcznie

172
Podziel się

Nie wszyscy seniorzy otrzymują z ZUS grosze. Pewien 86-letni pracownik fizyczny może się pochwalić emeryturą w wysokości ponad 30 tys. zł miesięcznie. Ale takich jak on jest więcej.

Emerytury w Polsce. Rekordzista dostaje ponad 30 tys. zł miesięcznie
Pracował przez 62 lata. Dostaje ponad 30 tys. zł emerytury (money.pl, Rafał Parczewski)
bDTvlMpx

Najnowsze dane z ZUS przytacza "Dziennik Gazeta Prawna". Czytamy w nim, że w lipcu 2020 niektórzy emeryci otrzymali pięciocyfrowe kwoty.

Najwięcej, bo aż 30 133 zł miesięcznie wynosi świadczenie 86-letniego mężczyzny. W swoim życiu przepracował on jednak aż 62 lata. Co ciekawe - jako pracownik fizyczny ze średnim wykształceniem. ZUS podaje, że pracował przy produkcji cynku, ołowiu i cyny.

Wśród mężczyzn jednak emerytura powyżej 20 tys. zł miesięcznie zdarza się częściej. Podobne przelewy z ZUS otrzymują również 83-latek pracujący wcześniej w przemyśle zbożowym, 79-latek zajmujący się budowlanką, 82-letni naukowiec czy 80-letni lekarz.

bDTvlMpz
Zobacz także: Obejrzyj także: Emerytury stażowe. "Bardzo krótkowzroczne myślenie"

Wszystkich powyższych rekordzistów łączy jedno - pozostawali na rynku pracy przez ponad 55 lat. Długi staż to jeden z kluczowych warunków dla wysokości emerytur.

Podobnie zresztą jest wśród kobiet. Tu rekordzistka przepracowała aż 61 lat w sektorze finansowym. Dziś 82-latka zbiera tego owoce. Jej comiesięczne świadczenie wynosi bowiem ponad 23,8 tys. zł.

bDTvlMpF

To zarazem jedyna kobieta, która według lipcowych danych przekroczyła barierę 20 tys. zł emerytury. Pozostałe rekordzistki otrzymywały około 15 tys. zł z ZUS.

Jednocześnie "DGP" przypomina, że przeciętna emerytura w Polsce to raptem 2476 zł brutto. Są też jednak tacy, których miesięczne świadczenie nie przekracza 10... groszy. O takich przypadkach pisaliśmy już w money.pl wielokrotnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTvlMqa
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(172)
nnmm
6 miesięcy temu
Kapitału uzbierał 2 mln , pożył jeszcze 2 lata i zostawił w ZUS- ie 1,8 mln zł !!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie tu sens , gdzie logika ????????????
Juzek
6 miesięcy temu
Jakby pracował 12 lat krócej to brałby 12-15 tysięcy i normalnie mógłby pożyć. Jednak u niektórych gen robola i niewolnika jest dominujący. Tacy nie widzą życia poza pracą, nie mają znajomych, zainteresowań a często rodziny. A człowiek pracuje by żyć a nie żyje by pracować.
Krzysztof J
6 miesięcy temu
I.co to ma być? Pochwała systemu emerytalnego w Polsce? Autor artykułu nie rozumie Że ZUS To jedyna instytucja która została po PRL i nadal okrada ludzi .ponieważ przez 30 lat nikt z tzw ekspertów o politykach nie mówiąc nie ma odwagi zlikwidować tej patologii
bDTvlMqb
Anka
6 miesięcy temu
82 lata?To zycie przed nim. Nic tylko szalec.
Wrona 11
6 miesięcy temu
Związkowiec to był zapewne.Pracował 62 lata w warunkach szkodliwych przy produkcji cynku i ołowiu ?Miał na pewno dobry przelicznik. Kto ciężko pracuje szybko ucieka z pracy.
...
Następna strona