Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytury groszowe. Pobiera je ponad 333 tys. Polaków

Z roku na rok rośnie liczba osób bez prawa do minimalnej emerytury. Już w tej chwili jest ich ponad 333 tys. Do końca dekady ta liczba niemal się podwoi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Liczba osób nie mających prawa do minimalnej emerytury osiągnęła rekord.

Liczba osób nie mających prawa do minimalnej emerytury osiągnęła rekord - pisze "Gazeta Wyborcza". Podczas gdy jeszcze 2011 r. groszowych emerytów było około 23,9 tys., to z roku na rok ich przybywa. W 2013 było ich 91 tys., w ubiegłym 280 tys., a obecnie 333,4 tys.

To czternastokrotny wzrost w ostatnich 9 latach wskazuje na łamach dziennika Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

- Obecnie już 5,6 proc. emerytów w ZUS – zarówno z nowego, jak i starego systemu – otrzymuje świadczenie poniżej minimum - zaznacza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zobacz także: List z ZUS. Zobacz, jak go czytać

To problem, który narasta. Według prognoz Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) w 2030 r. liczba Polaków bez prawa do minimalnej emerytury przekroczy 641 tys.

Najniższe świadczenie wynosi obecnie kilkanaście groszy, są też emerytury kilkuzłotowe. Wszystko zależy od liczby odłożonych składek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2020

rentkacałe zycie na zapomogach 0 pracy a rentę by się chciało brać nie robisz nie ma

13-06-2020

zxcvbgfdsaCzęsto słyszałam, że tylko głupi pracuje. Przecież z zapomóg można dobrze prosperować, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Więc robili, pracą się nie … Czytaj całość

13-06-2020

OlkPo co piszecie takie głupoty, jak ktoś nie pracował nie odprowadzał składek to jaką ma mieć emeryturę?, To są pasożyty i dzięki PiS takich jest co raz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (455)