Trwa ładowanie...
bErHrwut

Notowania

Przejdź na

Głodowe emerytury. "Potrzeba świadomego oszczędzania"

Ponad 330 tys. emerytów pobiera świadczenia poniżej emerytury minimalnej. Będą na garnuszku państwa, mimo że do garnuszka nic nie dołożyli? - Dokładnie tak. To osoby, które miały kilka lat składkowych. Najgorsze są przypadki, gdy ktoś miał jeden miesiąc składkowy i dostaje emeryturę w wysokości kilkudziesięciu groszy, gdzie przelew jest droższy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - Potrzeba szerokiej debaty emerytalnej, która przygotuje nas na to co będzie w roku 2060. PPK będzie tym produktem, w którym będziemy mogli oszczędzać na przyszłość. Przechodzimy z tematów covidowych na rzeczywistość sprzed marca, zarówno Pracownicze Plany Kapitałowe, jak i Pracownicze Programy Emerytalne cały czas żyją - dodał.

0
0
262
Podziel się
Komentarze (262)
zobacz więcej komentarzy (262)
bErHrwuF
KOMENTARZE
(262)
Czarkowa
11 miesięcy temu
Dokłądnie jak ktoś niżej napisał. Chodzi po prostu o świadome oszczedzanie, o szczedzanie z głową, czyli takie, które nie będzie wiązało się z odejmowaniem sobie od talerza. Oszczedzac trzeba systematycznie jak chociazby dzieje sie w ppk. Z automatu miesiac w miesiac przelewana jest gotówka na konto uczestnika. Tego nawet sie nie odczuwa w wysokosci pensji
Nitza
rok temu
Tak to się kończy jak rząd obniża wiek emerytalny a ludziom nie tłumaczy, że skutkuje to głodową emeryturą. Niestety żyjemy dłużej i powinniśmy dłużej pracować, każdy wedle swego stanu zdrowia.
Grażka
rok temu
Jak się pracować nie chciało to teraz nie mają trzebyło pomyśleć wcześniej
bErHrwuX
Ewa
rok temu
40 lat własnej dzialalnosci czyli pełna składka a teraz emerytura minimalna czyli 2 razy nizsza niz polixjanta
TMP
rok temu
To, że ktoś nie był zatrudniony wcale nie oznacza, że się Polsce nie przysłużył. Mamy całą rzeszę darmozjadów polityków, którzy nie skalali się pracą, a mają emeryturę. Gdzie tu sprawiedliwość społeczna i opieka państwa?
...
Następna strona