Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad 330 tys. emerytów pobiera świadczenia poniżej emerytury minimalnej. Będą na garnuszku państwa, mimo że do garnuszka nic nie dołożyli? - Dokładnie tak. To osoby, które miały kilka lat składkowych. Najgorsze są przypadki, gdy ktoś miał jeden miesiąc składkowy i dostaje emeryturę w wysokości kilkudziesięciu groszy, gdzie przelew jest droższy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - Potrzeba szerokiej debaty emerytalnej, która przygotuje nas na to co będzie w roku 2060. PPK będzie tym produktem, w którym będziemy mogli oszczędzać na przyszłość. Przechodzimy z tematów covidowych na rzeczywistość sprzed marca, zarówno Pracownicze Plany Kapitałowe, jak i Pracownicze Programy Emerytalne cały czas żyją - dodał.

262
Podziel się:
KOMENTARZE
(262)
Czarkowa
4 lata temu
Dokłądnie jak ktoś niżej napisał. Chodzi po prostu o świadome oszczedzanie, o szczedzanie z głową, czyli takie, które nie będzie wiązało się z odejmowaniem sobie od talerza. Oszczedzac trzeba systematycznie jak chociazby dzieje sie w ppk. Z automatu miesiac w miesiac przelewana jest gotówka na konto uczestnika. Tego nawet sie nie odczuwa w wysokosci pensji
Nitza
4 lata temu
Tak to się kończy jak rząd obniża wiek emerytalny a ludziom nie tłumaczy, że skutkuje to głodową emeryturą. Niestety żyjemy dłużej i powinniśmy dłużej pracować, każdy wedle swego stanu zdrowia.
Grażka
4 lata temu
Jak się pracować nie chciało to teraz nie mają trzebyło pomyśleć wcześniej
Ewa
4 lata temu
40 lat własnej dzialalnosci czyli pełna składka a teraz emerytura minimalna czyli 2 razy nizsza niz polixjanta
TMP
4 lata temu
To, że ktoś nie był zatrudniony wcale nie oznacza, że się Polsce nie przysłużył. Mamy całą rzeszę darmozjadów polityków, którzy nie skalali się pracą, a mają emeryturę. Gdzie tu sprawiedliwość społeczna i opieka państwa?
...
Następna strona