Trwa ładowanie...
bErShBeJ

Notowania

Przejdź na

Korzystny wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego. "Kto ma na koncie emerytalnym 850 tys. zł, dostanie dodatkowe 76 tys."

- Nie ma lawiny wniosków osób o emerytury. Tendencja jest taka sama jak w ubiegłym roku - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, zapytana, czy sytuacja związana z pandemią skłania Polaków do przechodzenia na emerytury. - Zachęcamy do tego, żeby pozostać na rynku pracy, mamy przecież bardzo dobry wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego: 108,94 - powiedziała. Jak tłumaczyła, oznacza to, że jeśli ktoś ma na koncie emerytalnym 450 tys. zł, to w czerwcu ZUS dopisze mu 40 tys., jak ktoś ma 850 tys. - 76 tys. zł. - Poza tym ogłoszony jest wskaźnik waloryzacji subkonta, wynoszący 5,73. Tu też wpiszemy na konta odpowiednie kwoty - dodała. - Kapitał zwaloryzujemy wszystkim, którzy mają na koncie choćby jedną składkę - zapewniła prezes ZUS w programie "Money. To się liczy". Jak dużo łącznie ZUS dopisze na kontach przyszłych emerytów? - Chodzi o kilkanaście miliardów złotych - powiedziała.

0
0
43
Podziel się
Komentarze (43)
zobacz więcej komentarzy (43)
bErShBeV
KOMENTARZE
(43)
kkk
rok temu
Mam nadzieję, że ta kasa wpłynie na moje prywatne konto, a nie to w ZUSie do którego nie mam dostępu
Cześć
rok temu
Przywileje emerytalne muszą być zlikwidowane! Każdy powinien dostawać emeryturę proporcjonalnie do przepracowanych lat.
skorpion
rok temu
No i co z tego że mam duży kapitał początkowy i dostanę dużą waloryzację, skoro i tak ZUS będzie mi płacił taką sobie emeryturę kalkulując, że będę długo żył, więc nie możne mi płacić więcej. A jak umrę za parę lat i i tak cały ten kapitał przepadnie.
bErShBfn
quo vadis
rok temu
kto ma 850.ooo na koncie ZUS? PiSowiec na posadzie? powinna podać ile dopiszą przecietnemu składkowiczowi, aaa ale tu nie ma się czym pochcwalić...
potencjalny
rok temu
bzdury i to wierutne,
...
Następna strona