Trwa ładowanie...
bDoUOfAR

Notowania

Przejdź na

Likwidacja OFE. "W tym kształcie nie powinna wchodzić w życie"

- Uważam, że ustawa reformująca OFE jest źle napisana – powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – To nie jest ukłon w stronę członków OFE, tylko w pierwszej kolejności skorzystanie z tej 15-proc. opłaty przekształceniowej, czyli "podatku Morawieckiego" – dodał. Reforma ma polegać na przekazaniu pieniędzy z OFE na Indywidualne Konta Emerytalne. Przy okazji rząd chciał uszczknąć 15 proc. tzw. opłaty przekształceniowej od emerytalnych oszczędności Polaków. Zdaniem Sobolewskiego reforma w kształcie proponowanym przez rząd w ogóle nie powinna wejść w życie. – Jeśli środki z OFE chcemy przekazać ich członkom, jak zapowiadał rząd, to powinniśmy je przekazać bez żadnych dodatkowych opłat – stwierdził.

15-07-2020
Tagi:
emerytury, zus, likwidacja ofe, mtsl
308 reakcji
210
25
73
Podziel się
Komentarze (73)
19-07-2020
Zdzisławprzecież Kaczyński robi ustawę by PiS mogło bezkarnie ukraść te pieniądze z ofe
zobacz więcej komentarzy (73)
bDoUOfBd
KOMENTARZE
(73)
Zdzisław
5 miesięcy temu
przecież Kaczyński robi ustawę by PiS mogło bezkarnie ukraść te pieniądze z ofe
Okradziony
5 miesięcy temu
Roznica polega na tym, ze POPSL przerzucili do zus i umorzyli duza czesc dlugu publicznego, ktora pis teraz powieksza na potege. Kolejna dziure budzetowa bedziemy latac kilkadziesiat lat. Do tego ta inflacja teraz sprawila, ze moje srodki z ofe sa nic nie warte. Dziekuje zlodziejom to juz wole placic podatek przy emeryturze niz teraz im oddac. Klamstwa ubrane w piekne slowa. Tymczasem okradaja spoleczenstwo z ich oszczednosci przez podwyzszanie minimalnej placy i inflacje.
Janek
5 miesięcy temu
Jedyne co się zgadza to to że zostaliśmy okradzeni przez polityków i ręcze że nie będzie winnego
bDoUOfBv
PAN Kraków
5 miesięcy temu
Każda władza kradnie w Polsce PO przynajniej pilnowało przy tym jako tako rozwoju z pis zaliczamy cywilizacyjny i kulturowy regres to prawdziwa tragedia tak w 10lat zmarnować 40ści
Grzegorz
5 miesięcy temu
Środki zgromadzone w OFE powinny trafić na osobiste konta , bez pobierania prowizji . Przez te wszystkie lata i tak Państwo na obrocie tymi środkami zarabiało.
...
Następna strona