Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Marlena Maląg: wiek emerytalny to przywilej

37
Podziel się:

Minister rodziny i polityki społecznej zapowiada zwolnienie z podatku dochodowego osób, które mimo osiągnięcia wieku emerytalnego będą chciały dalej pracować. - Jeśli tylko mamy siłę, to warto pracować dłużej i dzielić się doświadczeniem - powiedziała na antenie PR24.

Marlena Maląg: wiek emerytalny to przywilej
Marlen Maląg zapowiada zerowy PIT dla osób w wieku emerytalnym.. (KPRM, Adam GUz)

Polski Ład to pakiet ustaw, który ma poprawić sytuację m.in. emerytów. Jedną z planowanych reform jest zwolnienie z PIT osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale zamierzają dalej pracować.

Jak mówi minister rodziny, dzięki dłuższej pracy seniorzy odprowadzą więcej składek, a to oznacza wyższe świadczenie w przyszłości, gdy zdecydują się przejść na emeryturę.

- Wiek emerytalny to przywilej. Jeśli czujemy się na siłach, to warto pracować jak najdłużej i dzielić się doświadczeniem - powiedziała Maląg na antenie Polskiego Radia 24. - Dlatego przygotowujemy duże wsparcie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę. Takie osoby nie będą miały pobieranego podatku.

Zobacz także: Zapomnij o czternastce. Idzie Polski Ład. Maląg: 70 proc. emerytów skorzysta na zmianach

Marlena Maląg była pytana także o rodzicielski kapitał opiekuńczy, czyli nowy program społeczny, który ma wejść w życie w ramach Polskiego Ładu.

W ramach opiekuńczego kapitału rodzicielskiego, który będzie wypłacany na drugie i kolejne dziecko, każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych między 12. a 36. miesiącem życia dziecka.

- Głównym celem tego programu jest zachęta do posiadania dzieci. Planujemy, że ustawa wejdzie w życie od stycznia 2022 roku i obejmie dzieci, które przyszły na świat w 2021 - powiedziała minister rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Donald
2 lata temu
Największym przywilejem jest mądrość ,której jak widać niektórym brakuje!!!!!!
emerytka
2 lata temu
to po co obniżyli wiek emerytalny mogłam spokojnie pracować a tak wyslano mnie na emeryturę bo był potrzebny etat
Orka
2 lata temu
Nigdy więcej nie zagłosuję na kłamcę, który obiecał mi emeryturę stażową... nigdy więcej poparcia dla jego partii!
g29
2 lata temu
A wy przekażecie naszą odłożoną kasę na młodych emerytowi z mundurówki, górników, rolników, nowych urzędników itd. No i oczywiście na wszystkie plusy. A może by tak zapewnić dziedziczenie pieniędzy, które mamy w ZUS, chociażby 50% pieniędzy jednego małżonka przechodzi na drugiego w chwili śmierci jednego z współmałżonków. Ja osobiście mam lepszy pomysł , będę pobierał należną mi emeryturę oraz pracował, z czystej logiki będzie to dla mnie bardziej opłacalne, bo nie lubię jak ktoś rozdaje moje pieniądze wg jego widzimisię.
Niech żyje PI...
2 lata temu
PRACUJCIE JAK NAJDŁUŻEJ - A MY OKRADNIEMY WAS Z WASZYCH PIENIĘDZY !
...
Następna strona