Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|

"Money. To się liczy". Rząd chce likwidacji OFE

18
Podziel się:

Zapraszamy na "Money. To się liczy". Dziś rozmawiamy o zapowiedzi Mateusza Morawieckiego o likwidacji OFE i kontrolach nauczycieli przez Państwową Inspekcję Pracy. Gośćmi będą prezes Instytutu Emerytalnego dr Antoni Kolek i Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Startujemy o 9.15.

bEKkezIR

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też:
bEKkezJu
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
UE17
3 lata temu
Jak można zlikwidować coś co się zlikwidować nie da!!!Najwyżej można środki zainwestowane w funduszach OFE spieniężyć albo przejąć przez skarb państwa jedno i drugie rozwiązanie to skok na główkę do wody bez sprawdzenia głebokości miejsca gdzie się skacze!!!
Agrounia
3 lata temu
Jezeli to prawda, to kilka miesiecy temu, prof. Leokadia Oreziak ostrzegala, ze OFE nigdzie na swiecie sie nie sprawdzily!!! Gdy trzeba bylo wyplacac emerytury, to OFE bankrutowaly!!! Sprawdzcie sobie jak z miesiaca na miesiac topnieja wasze pieniadze w OFE!!! Lepiej podziekujcie Tuskowi i Morawieckiemu, ze uratowali wasze emerytury!!!
z Polski
3 lata temu
Dobry żart na 1 kwietnia. Wiadomo, że PO już zagrabiło OFE...
bEKkezJv
Seas
3 lata temu
Dla tych, którzy nie potrafią liczyć. W ostatnich 5 latach środki w OFE (średnia wartość jednostki uczestnictwa ) wzrosły o 16%. W tym samy czasie środki trzymane w ZUS (kapitał wzrósł o 30%, a na subkoncie (te przesunięte przez PO z OFE) - 23%. W związku z orzeczeniem TK: środki w OFE są własnością Państwa, trzymanie pieniędzy w OFE jest gorszą inwestycja niż trzymanie ich w ZUS. Proszę nie dywagować, że ZUS zbankrutuje, ZUS nigdy nie zbankrutuje (w sensie - zawsze będzie wypłacać pieniądze). Większym zagrożeniem jest inflacja i spadek wartości złotówki, tu jesteśmy na dobrej drodze.
Typowy Nick
3 lata temu
Typowa Polska. Najlepiej sie spakowac i opuścić ten kraj. Rece opadają