Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAGL
|

Oto emerytura polskiego rekordzisty. Przepracował całe życie

25
Podziel się:

Najwyższą emeryturę w Polsce pobiera senior z Zabrza. Jego świadczenie cały czas rośnie, a obecnie pobiera prawie 50 tys. zł miesięcznie. Wszystko dlatego, że kontynuował pracę, choć osiągnął już wiek emerytalny.

Oto emerytura polskiego rekordzisty. Przepracował całe życie
Emeryt rekordzista pobiera prawie 50 tys. zł (East News, Bart?omiej Magierowski)

Emerytura rekordzisty jest ponad dziesięciokrotnie wyższa niż średnie świadczenie wypłacane seniorom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Tuska już posypały się gromy. Ekspert: emeryt oszczędzał 25 zł

Prawie 50 tys. zł emerytury. Rekordzista pracował całe życie

Najbogatszym emerytem w Polsce jest niezmiennie mieszkaniec Zabrza. W lutym informowaliśmy, że jego świadczenie wynosi 43,4 tys. zł.

Jednak po marcowej waloryzacji jego emerytura, podobnie jak wszystkich seniorów w Polsce, wzrosła. "Wprost", powołując się na dane od ZUS-u, informuje, że senior z Zabrza pobiera obecnie 48,6 tys. zł.

Emeryt zapewnił sobie tak wysokie świadczenie wieloma latami pracy. Jak się okazuje, mężczyzna przeszedł na emeryturę dopiero w wieku 86 lat i przepracował ponad 62 lata.

- Na wysokość emerytury znacząco wpływa staż pracy. Im więcej odłożonych składek i im późniejsze przejście na emeryturę, tym wyższe świadczenie. Każdy rok przepracowany po osiągnięciu wieku emerytalnego podwyższa świadczenie - podkreśliła Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Najniższa emerytura w Polsce

Jednak nie każdy senior może pozwolić sobie na długą pracę, a z danych ZUS wynika, że w dalszym ciągu jest mnóstwo osób, które nie łapią się nawet na emeryturę minimalną.

"W grudniu 2022 r. wypłacono 365,3 tys. emerytur nowosystemowych w wysokości niższej niż najniższa ustawowa wysokość emerytury" - przekazało dziennikowi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obecnie emerytura minimalna wynosi 1780,96 zł brutto.

Najniższą emeryturę pobiera mieszkanka Biłgoraja. Jak podaje "Fakt", kobieta przepracowała zaledwie jeden dzień i na jej konto wpływają zaledwie 2 grosze emerytury.

Jak podnieść wysokość emerytury?

Jak już pisaliśmy w WP, wystarczy zaledwie jeden rok pracy dłużej, aby emerytura wzrosła o 10-15 proc. Z kolei kilka lat kontynuowania aktywności zawodowej sprawia, że świadczenie może się nawet podwoić.

Jednak to niejedyny czynnik, który ma wpływ na wysokość emerytury. Kluczowy jest także moment złożenia wniosku.

1 czerwca każdego roku ZUS przeprowadza waloryzację składek na koncie emerytalnym, kapitału początkowego i składek na subkoncie. Zatem jeśli osoby, które osiągnęły wiek emerytalny (60 lat - kobiety, 65 lat - mężczyźni), złożą wniosek o wypłatę świadczenia w drugiej połowie roku, to mogą otrzymać świadczenie wyższe nawet o 500 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
Kamil
4 tyg. temu
Ja jednak wolę korzystać z życia, bo mam je jedno. Na szczęście mam dobrze płatną pracę, więc bez problemu z pomocą specjalistów z Phinance mądrze lokuje moje oszczędności na przyszłość.
Agnes
4 tyg. temu
Nie przemawiają do mnie argumenty ZUSu. Ktoś pracował 45 lat i dostaje śmieciową emeryturę, natomiast ten, który przepracował 10 lat więcej dostaje znacznie wyższą emeryturę. Zakładam podobny poziom wynagrodzenia. Czyli co - te 45 lat pracy to gdzie poszło?
Zoom-owiec
4 tyg. temu
Ciekawi mnie gdzie ten pan tak się ciężko napracował, bo założę się, że nie w prawdziwej pracy. Na pewno nie był górnikiem na przodku, spawaczem w stoczni czy też nie montował linii wysokiego napięcia. Przestańcie wciskać ludziom kit. Może był posłem albo innym tego typu pasożytem. Sadurska też będzie miała emeryturę, że ho ho.
mysz18
4 tyg. temu
Matki które pracowały i dzieci rodziły bez plusów i bonusów na starość okradane są ze swoich wypracowanych emerytur gdy na rentę rodzinną przechodzą. W ten sposób okrada się wspólnotę majątkowa małżeńską w nagrodę że śmieli pracować na swoją starość mając dzieci. Osoba która nigdy nie pracowała dostanie rentę rodzinną i nie czeka do wieku emerytalnego. EMERYTURY WDOWIE nadal topią się w bagnie sejmowym, bo to największe złodziejstwo na ludziach pracy którzy wierzą ze pracują na swoją starość. W ZUSie dziedziczyć możesz jedynie dług po współmałżonku a rządową złodziejską ustawą na czele z ZUS kradzież wypracowanego kapitału emerytalnego przezra ci co nigdy nie pracowali,a takich jest coraz więcej,bo państwo im niby da.... Państwo to ty i ja, a na złodziejstwo mojej zgody nie ma....
ZZZ
4 tyg. temu
pismak na zlecenie przygotowuje grunt pod podniesienie wieku emerytalnego. Proponuję aby wszyscy zwolennicy podwyższonego wieku emerytalnego sami pracowali dożywotnie. Będą mieli jeszcze większą emeryturę teoretycznie, bo praktycznie nie dostaną ani grosza a ZUS będzie zadowolony.
...
Następna strona