Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Polski Ład. Polacy piszą o zaniżonych pensjach. Rzecznik rządu chwali się paskami emerytów

798
Podziel się:

Piotr Müller powiedział, że ZUS już wypłacił pierwsze wyższe emerytury. Wzrost świadczenia związany jest z Polskim Ładem i podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Niestety, jak się okazało, nie każdy, kto miał zyskać na zmianach, zobaczył to na swoim koncie. W przypadku wielu nauczycieli było wręcz odwrotnie. Zmiany podatkowe wywołały ogromne zamieszanie w pierwszych dniach 2022 roku.

Polski Ład. Polacy piszą o zaniżonych pensjach. Rzecznik rządu chwali się paskami emerytów
Piotr Müller informuje o pierwszych wyższych emeryturach (EASTNEWS, Adam Burakowski/REPORTER)

Choć media i Internet obiegły informacje dotyczące problemów związanych z Polskim Łademzaniżonych pensji styczniowych, to rzecznik rządu Piotr Müller podkreśla, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze wyższe emerytury i renty

Efekty Polskiego Ładu już widać

- Bardzo duża część świadczeniobiorców na zmianie zyska rocznie w przedziale między tysiącem a ponad dwoma tysiącami zł — powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller jest zdania, że widać już efekty Polskiego Ładu, jeśli chodzi o wzrost świadczeń emerytalnych, a także rentowych.

Zobacz także: Pensja minimalna znów wzrosła. Minister Szwed zapowiada, co będzie za rok

- Dzięki Polskiemu Ładowi emeryci i renciści skorzystają z kwoty wolnej od podatku. Przy świadczeniach do 2,5 tys, zł nie zapłacą go w ogóle — powiedział rzecznik.

Rzecznik rządu o paskach emerytur

Müller przytoczył kilka przykładów przekazanych przez ZUS. Dodał też, że w marcu do tych kwot dojdzie jeszcze standardowa coroczna waloryzacja emerytur, których ostateczna wysokość będzie znana w drugiej połowie stycznia

- Na tzw. paskach emerytalnych z początku stycznia widać wyraźne podwyżki. Np. osoba, która miała emeryturę 1 tys. 874 zł netto, teraz będzie miała 2 tys. 37, czyli o 163 zł miesięcznie więcej. Osoba, która miała 1 tys. 489 zł netto, teraz będzie miała 1 tys. 609 zł, czyli o 120 zł miesięcznie więcej. Natomiast emeryt, który miał 2 tys. 56 zł netto, teraz będzie miał 2 tys. 240 zł, czyli o 184 zł więcej – tłumaczył Müller.

Rzecznik rządu podkreślił, że w marcu do tych kwot dojdzie jeszcze standardowa coroczna waloryzacja emerytur, których ostateczna wysokość będzie znana w drugiej połowie stycznia.

Polski Ład podwyższa kwotę wolną od podatku z 8 tys. zł do 30 tys. zł. W związku z tą zmianą duża część emerytów zostanie zwolniona z podatku, co oznacza realną podwyżkę dla pobierających świadczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(798)
Ola
2 lata temu
Mama jest emerytką (z rolnictwa). Miała 1040 zł emerytury. W styczniu otrzymała 940 zł. Taki jest polski ład............a leki takie drogie i jak tu żyć w tym kraju!!??
TTT
2 lata temu
Super sprawa dostałem 200 więcej emerytury a 270 zabrali mi z pensji taki luksus 🤔🤔🤔
Piotr
2 lata temu
Dziś wypłata, zawsze banan na ustach, a dziś wielkie rozczarowanie i -400 zł netto - branża energetyczna. Dwukrotnie głosowałem na PiS. Jednak to było co najmniej o jeden raz za dużo. Wystarczy tej propagandy sukcesu i dobrobytu, rzeczywistość jest zupełnie inna, a Polski (NIE) Ład skokiem na moją kasę i gwoździem do trumny dla Rządu.
Jestem
2 lata temu
Moja emerytura 3300 .na rękę 30 zl mniej.
Monter
2 lata temu
No to państwo mnie oszukuje, bo ja nie dostaję żadnych pasków i nie mogę potwierdzić naliczania i kwot. Widać rząd znowu ma coś do ukrycia i jednym (rzecznik) daje, a przed innymi ukrywa.
...
Następna strona