Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Program Mama 4 Plus. O matczyne emerytury ubiega się 264 ojców

40
Podziel się:

Na 63 tys. wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające w ramach programu Mama 4 Plus 264 wnioski złożyli mężczyźni - informuje ZUS.

Do końca stycznia rozpatrzonych zostało 59 tys. wniosków, z czego 85 proc. pozytywnie
Do końca stycznia rozpatrzonych zostało 59 tys. wniosków, z czego 85 proc. pozytywnie (Pixabay.com, stevepb)

ZUS podał dane dotyczące realizacji rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, czyli tzw. matczynych emerytur. W ramach programu Mama 4 Plus państwo wypłaca emeryturę osobom, które wychowały czwórkę dzieci i osiągnęły wiek emerytalny, nie mają wypracowanej emerytury w wysokości najniższej oraz niezbędnych środków utrzymania.

Jak poinformował Zakład, do końca stycznia rozpatrzonych zostało 59 tys. wniosków, z czego 85 proc. pozytywnie. W większości przypadków są to kobiety. Jednak matczyna emerytura przysługuje też mężczyznom, choć w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy matka porzuci rodzinę lub umrze.

Z danych ZUS wynika, że na 63 tys. wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające w ramach programu Mama 4 Plus 264 wnioski złożyli właśnie mężczyźni.

Program Mama 4 Plus, czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające, wszedł w życie 1 marca 2019 roku. Dzięki niemu osoby, które wychowały przynajmniej czworo dzieci, mają prawo do świadczenia w wysokości minimalnej emerytury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(40)
mamy nagrania...
3 lata temu
Rozmowa minister pracy z morawieckim morawiecki ... kurde, kiedy te staruchy pozdychają, bo nam się budżet nie zepnie.. Już mamy dno w kasie... minister... Do wyborów na prezydenta trza im wszystko obiecać. Te staruchy nic nie kumają. Jak Duda wygra wybory, będziemy mogli emerytów olać...
matka
3 lata temu
matka 6 dzieci nie mogę zgodzić się że kobiety które nie pracowały dostają emeryturę. Ja pracowałam i wychowałam 6 dzieci i nikt mi nic nie dał.Gdzie sprawiedliwość.
Emeryt Jadzin...
3 lata temu
To robienie sobie przez pis jaj z uczciwie pracujących ludzi, którzy też wychowywali liczne potomstwo i dzięki pracy wypracowały sobie emerytury. Pisowcy lubią taką politykę dzielenia, poniżania, robienia frajerów z przyzwoitych, pracowitych ludzi.
Gghhhh
3 lata temu
Nastepny program dla patoli.
pagi
3 lata temu
..." państwo wypłaca emeryturę osobą.."...polska język, trudna język??? Istnieje coś takiego, jak odmiana rzeczowników w liczbie mnogiej....
...
Następna strona