Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Matczyne emerytury. Ojcowie są dyskryminowani

14
Podziel się:

Matczyne emerytury dyskryminują ojców – przekonuje część ekspertów. Wśród 58 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jest jedynie 172 wniosków mężczyzn.

Wśród 58 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jest jedynie 172 wniosków mężczyzn.
Wśród 58 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jest jedynie 172 wniosków mężczyzn. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bFfCksHp

- Artykuł 3 ust. 1 pkt. 2 ustawy to kolejny przykład regulacji dyskryminujących ojców, których nie brakuje w naszym systemie. Prawo do ubiegania się o tzw. matczyną emeryturę przysługuje bowiem ojcu w bardzo ograniczonym zakresie. Mężczyzna jest praktycznie z niego wyłączony – ocenił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną” Rafał Wąworek, adwokat z Narodowego Centrum Ojcostwa.

Matczyna emerytura, czyli właśnie rodzicielskie świadczenie uzupełniające, przysługuje mężczyznom dopiero w sytuacji, gdy matka porzuci rodzinę lub umrze. Przepisy nie przewidują jednak sytuacji, w której to matka była żywicielem rodziny, a ojciec zajmował się rodziną.

bFfCksHr

Jeśli zatem matka wciąż żyje i pracowała, to mężczyźnie, który nie wypracował stażu emerytalnego, nie przysługują pieniądze z programu Mama 4 plus.

Minimalna składka, minimalna emerytura. "To będzie problem w przyszłości"

- Przepisy nie traktują równo obojga rodziców, zdecydowanie faworyzują matki. Wygląda na to, że skutecznie zniechęciły one ojców do składania wniosków - wskazał w rozmowie z "DGP" Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

bFfCksHx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfCksHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
olo
2 lata temu
Facet zawsze ma pod górkę
Warsaw
2 lata temu
Wreszcie ktoś zauważa dyskryminację mężczyzn
Warsaw
2 lata temu
To prawda. Mężczyźni są dyskryminowani: i przez wyższy wiek emerytalny i przez tę ustawę i w sądach przy przyznawaniu opieki....
bFfCksHT
chicken
2 lata temu
Szatanska masonska moda przyszła z zachodu jak zwykle, UE i USA= biblijny system antychrysta 666, rozleniwienie bab poprzez social ma na celu rozbijanie wartości rodzinnych. Sprawiedliwość taka że każdy kiedyś zdechnie, wy też nieroby.
Facio
2 lata temu
Co tu dużo mowic- baby to nieroby. Obowiązek baby to tylko urodzenie dziecka(które jest karą bo przez babę powstał grzech i mężczyźni cierpią) a potem siedzenie do końca swoich dni. Ale beka, państwo z baby zrobiło pissowską krowę i zmije roszczeniową!