Notowania

Trzynasta emerytura już pewna. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek po południu ustawę wprowadzającą tzw. trzynastą emeryturę. To znaczy, że już w przyszłym tygodniu na konta emerytów trafi 888 zł jednorazowego świadczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Trzynasta emerytura już przesądzona. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

- Kwota 1100 zł (888 zł na rękę - przyp. red.) zasili budżety emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne - mówił w wystąpieniu dla mediów prezydent.

Jak podkreślił, pieniądze zostaną przekazane każdemu uprawnionemu z automatu, bez potrzeby wypełniania jakiegokolwiek wniosku. - Mówię o tym, bo zawsze znajdą się osoby, które będą chciały oszukać emeytów. W związku z tym świadczeniem nikt do państwa nie przyjdzie, bo i przyjść nie może - wyjaśnił.

W połowie kwietnia ustawa ekspresowo przeszła przez parlament. Najpierw przegłosował ją Sejm, później bez żadnych poprawek przyjął ją Senat. Podpis prezydenta oznacza, że od maja ruszą wypłaty dla emerytów.

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł brutto (888 zł na rękę) to jeden z elementów tzw. piątki Kaczyńskiego. Pod koniec lutego prezes PiS zapowiedział najważniejsze punkty programu partii na nadchodzące wybory.

Obejrzyj: 13. emerytura dla każdego seniora. "Kontrowersyjna decyzja"

Wypłaty dodatkowych świadczeń mają ruszyć od początku maja. Pieniądze dostanie około 10 mln emerytów i rencistów. W tym również ci, którzy pobierają pieniądze w ramach emerytur wcześniejszych, mundurowych, rolniczych czy matczynych.

Lewiatan: Trzynasta emerytura nie rozwiąże problemu najniższych świadczeń

Koszt zrealizowania wypłat ma sięgnąć 10,7 mld zł. Na ten moment trzynasta emerytura ma być tylko jednorazowym prezentem w 2019 roku. Jak jednak mówił w Senacie wiceminister Marcin Zieleniecki, jest szansa na to, że w kolejnych latach się powtórzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2019

marzi1958To żenująca .."kiełbasa wyborcza" - ni przypioł ni przyłatał- a dla nauczycieli jakoś się pieniądze nie znalazły?! co? A emetyk kasę weźmie ale na ten … Czytaj całość

23-04-2019

UwagaTen prezydent i jego partia próbuje nas oszukać. To nie jest Polski rząd.

23-04-2019

Michał KupiecKraj niedorozwojów 10 mln emerytów i rencistów .... buahahaha

Rozwiń komentarze (592)