Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzynastki dla emerytów co rok. Premier kusi wyborców

287
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny wrócił do pomysłu zagwarantowania tzw. trzynastej emerytury ustawą. Ustawą, która przyzna świadczenie nie jednorazowo, ale regularnie.

Mateusz Morawiecki, Bożena Borys-Szopa i Elżbieta Rafalska
Mateusz Morawiecki, Bożena Borys-Szopa i Elżbieta Rafalska (PAP, Paweł Supernak)
bDZqAdtx

- Chcemy, by program Emerytura plus był dostępny dla emerytów w kolejnych latach i był bardziej sprawiedliwie skonstruowany, bo emerytury są czasem naprawdę niskie. Przeznaczając taką samą kwotę każdemu pokazujemy elementarną sprawiedliwość – powiedział Mateusz Morawiecki w trakcie objazdu woj. mazowieckiego PiSbusem. Towarzyszyły mu przy tym obecna i była minister rodziny, pracy i polityki społecznej - Elżbieta Rafalska i Bożena Borys-Szopa.

I właśnie Bożena Borys-Szopa kierująca pracami resortu dodała, że trzynasta emerytura, czyli właśnie „Emerytura plus” trafiła w tym roku do 9,8 mln osób – niemal 7 mln emerytów i ponad 2,62 mln rencistów.

bDZqAdtz

- Bardzo się cieszymy, że pójdziemy z tym programem dalej – dodała Borys-Szopa.

Zobacz także: 13. emerytura dla każdego seniora. "Kontrowersyjna decyzja"

Wypłacona z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trzynasta emerytura kosztowała w tym roku 10,8 mld zł. Każdy z emerytów otrzymał dodatkowe 1100 zł brutto, co dało mu "do ręki” nieco ponad 888 zł.

bDZqAdtF

Poprzednia ustawa z kwietnia tego roku regulowała jedynie wypłatę „trzynastek” emerytom w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZqAdua
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(287)
Wiktor
2 lata temu
Nie kusi, a mówi prawdę, trzynastka to stałą pomoc a nie kiełbasa wyborcza.
Jedynak
2 lata temu
zamiast hejtować obecny rząd w internecie PRACUJCIE!!!! młodzi, zdrowi, potem zobaczycie, jakie to jest zycie, kiedy przyjdzie czas na emeryturę z tak niską płacą za 35 lat pracy. A młodsze pokolenie będzie hejtować rząd, który chce wam pomóc. Morawiecki i jego pomysły to złoto!
droga młodzie...
2 lata temu
osoby w podeszłym wieku odchodza z pracy, aby dać wam miejsce pracy! A potem sami muszą żyć za marny grosz! Zero szacunku do starszych u internetowych dzieciaczków. Naśladujcie premiera Morawieckiego, może nauczycie się odrobiny szacunku i mądrości - takiej życiowej.
bDZqAdub
Duch
2 lata temu
Czy przeszkadza wam to, że osoby w podeszłym wieku, które nie mogą już pracować, mogą uzyskać wyższą emeryturę? Aż tak jesteście zawistni? Dobrze, że Morawiecki chociaż myśli o ludziach!
Duch
2 lata temu
Czy przeszkadza wam to, że osoby w podeszłym wieku, które nie mogą już pracować, mogą uzyskać wyższą emeryturę? Aż tak jesteście zawistni? Dobrze, że Morawiecki chociaż myśli o ludziach!
...
Następna strona