Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Waloryzacja rent i emerytur. Senat za wyższą kwotą waloryzacji

182
Podziel się

W piątek Senat głosował nad wysokością tegorocznej waloryzacji rent i emerytur. Poparł poprawkę zwiększającą waloryzację dla najniższych świadczeń do 70 zł brutto. Teraz ustawa trafi do Sejmu.

Waloryzacja rent i emerytur. Senat za wyższą kwotą waloryzacji
Senat chce wyższej kwoty waloryzacji. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDJobolN

Senatorowie rozpatrzyli w piątek ustawę dotyczącą waloryzacji emerytur i rent oraz zaproponowane do niej poprawki . 

Od 1 marca najniższe emerytury mają zostać podniesione. Waloryzacja pozwoli zniwelować negatywny efekt inflacji, czy mówiąc prościej wzrostu cen.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2021. Świetne wieści dla seniorów
bDJobolP

Senat zdecydował o zmianie rządowej ustawy. Poparł bowiem zgłoszoną przez senatorów KO poprawkę, zakładającą podniesienie waloryzacji dla najniższych świadczeń do 70 zł brutto, czyli ok 57 zł na rękę. Wyższe emerytury wzrosłyby natomiast wrosnąć procentowo.

Ustawa przygotowana przez stronę rządową zakłada wzrost emerytur o 4,24 proc. To przekłada się na 50,88 zł brutto czyli ok 41 na rękę.

bDJobolV

Teraz ustawa trafi do Sejmu, który zdecyduje, czy zostanie przyjęta z poprawką zwiększającą kwotę najniższych świadczeń, czy wróci do rządowej wersji waloryzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJobomq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(182)
emeryt
2 tyg. temu
KIEDY likwidacja 500 PLUS dla bogatych, parlamentarzystow, polityków , kiedy likwidacja KRUSu dla bogatych rolnikow i zrównanie ich z ZUSem, a nie biedni emeryci płaca ZUS, a bogaci rolnicy KRUS ? Dlaczego nie likwidujecie 500 PLUS dla bogaczy ? Tu podziałow nie ma jak w 14 dla emerytów ? Szkoda ?
J-23
2 tyg. temu
A gdzie 8 000zł KWOTA WOLNA od PODATKU.
Atun
2 tyg. temu
Przeciez oni nie dają z własnej kieszeni.Opodatkowuja nasze emerytury juz raz opodatkowane gdy pracowaliśmy a wokół podwyżek robią taki szum medialny bo trzeba zebrać elektorat na najbliższe wybory! Kołtuny
bDJobomr
Rtv
2 tyg. temu
PiS obiecał ze min waloryzacja to 70zl brutto .Niech dotrzymaja slowa.Zmiana na 50,88zl brutto niczego nie zminimalizować bo tak czy tak to jesteśmy jak cały świat bankrutami
wyPAd
2 tyg. temu
Kiedy waloryzacja progów podatkowych. Nie było jej już ponad 10 lat i ten drugi próg zaczną płacić ci z najniższą krajową.
...
Następna strona