Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aktywa OFE wzrosły w 2009 r. do 178,6 mld zł

0
Podziel się:

W ujęciu miesięcznym OFE zakończyły grudzień z aktywami większymi o 3 proc.

Aktywa OFE wzrosły w 2009 r. do 178,6 mld zł
(Carme Balcells/Dreamstime.com)

Aktywa zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych wzrosły w 2009 roku o 29,2 proc. i na koniec grudnia osiągnęły rekordowy poziom 178,6 mld zł. W ujęciu miesięcznym OFE zakończyły grudzień z aktywami większymi o 3 proc. - podały we wtorkowym raporcie Analizy Online.

_ - Fundusze emerytalne kończą 2009 rok z aktywami na rekordowym poziomie zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i biorąc pod uwagę dane dzienne. Wartość środków pozostająca 31 grudnia 2009 na kontach emerytalnych prowadzonych przez OFEwyniosła 178,6 mld zł, co oznacza wzrost w ciągu miesiąca o 3 proc. _ - napisano w raporcie.

_ - W ciągu całego roku aktywa funduszy emerytalnych wzrosły o 29,2 proc. _

Wzrost aktywów jest w znacznej mierze zasługą poprawy sytuacji na warszawskiej giełdzie. W minionym roku wartość jednostek rozrachunkowych wzrosła przeciętnie o 14,3 proc.

_ Ważnym elementem wpływającym na sytuację w obszarze aktywów OFE jest również dopływ środków z ZUS. W minionym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał ostatecznie do PTE ponad 21 mld zł _ - podano.

W grudniu największą dynamikę przyrostu aktywów miały AXA OFE (6 proc.), Generali OFE (5 proc.) i Nordea OFE (5 proc.)

_ W skali całego roku najwyższą dynamiką na poziomie 41,1 proc. mogą się poszczycić AXA OFE oraz Generali OFE _ - napisano.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)