Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofe
04.05.2011 14:44

Aktywa OFE wzrosły w kwietniu o 5,9 mld zł

W kwietniu wartość środków zgromadzonych na otwartych kontach emerytalnych zwiększyła się po raz trzeci z rzędu osiągając rekordowy poziom 234,6 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W kwietniu wartość środków zgromadzonych na otwartych kontach emerytalnych zwiększyła się po raz trzeci z rzędu osiągając rekordowy poziom 234,6 mld zł, wynika z raportu Analizy Online.

W porównaniu do marca, oznacza to wzrost o 5,9 mld zł, czyli o 2,6 proc. Kwietniowy przyrost aktywów był zatem relatywnie duży biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich 2 lat, aktywa OFE rosły średnio miesięcznie o 2,0 procent.

Na wzrost aktywów największy wpływ miały rekordowe transfery z ZUS.

_ Największy wpływ na kwietniowy przyrost wartości aktywów miały przelewy z ZUS, których wartość wyniosła ponad 3,1 mld zł. Tym samym, w ujęciu miesięcznym, był to największy przelew w dotychczasowej historii drugiego filara w Polsce. Co ciekawe, dokładnie rok temu padł wcześniejszy rekord i wówczas ZUS przekazał do OFE 3,0 mld zł. W sumie od początku tego roku na nasze konta emerytalne wpłynęło prawie 8,3 mld zł, czyli o 8,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego _ - napisano.

_ Warto jednak zauważyć, że już od czerwca, wpłaty klientów do funduszy emerytalnych będą znacznie mniejsze, gdyż składka przekazywana do OFE spadnie z dotychczasowego poziomu 7,3 proc. wynagrodzenia brutto, do 2,3 proc. _ - dodano.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t89172.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pracujemy;coraz;dluzej;efekt;reformy,12,0,814092.html) Pracujemy coraz dłużej. Efekt reformy? Jeszcze nigdy nie przechodziliśmy na emerytury w tak późnym wieku jak w ubiegłym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t89171.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/chcesz;godnej;emerytury;zadbaj;o;nia;sam,52,0,803892.html) Chcesz godnej emerytury. Zadbaj o nią sam Własne, prywatne zabezpieczenie jest kluczowe dla utrzymania odpowiedniego standardu życia - podkreślają eksperci DB Research.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t134888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;nie;poslucha;pracodawcow;bedzie;ciecie;ofe,27,0,805147.html) Prezydent nie posłucha pracodawców. Będzie cięcie OFE Bronisław Komorowski analizuje ustawę o OFE. Wszystko wskazuje na to, że ją podpisze.
Tagi: ofe, emerytury, emeryt, wiadomości, porady
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne