Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Coraz częściej zmieniamy fundusz emerytalny

0
Podziel się:

W sierpniu OFE zmieniło 150,1 tys. klientów. To o blisko 1,5 tys. osób więcej niż poprzednio.

Coraz częściej zmieniamy fundusz emerytalny
(Brankatekic/Dreamstime)

W sierpniu czwarty raz z rzędu wzrosła liczba osób, które dokonały zmiany funduszu emerytalnego. W ostatniej sesji transferowej OFE zmieniło 150,1 tys. klientów, co w stosunku do poprzedniej oznacza wzrost o blisko 1,5 tys. osób – wynika z danych Analiz Online.

Sierpniowa sesja nie jest jednak rekordowa. Najwyższa liczba migrujących uczestników została odnotowana w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas fundusz emerytalny zmieniło 154,8 tys. osób.

Łącznie w tym roku na zmianę OFE zdecydowało się 440,8 tys. osób. _ Wszystko wskazuje zatem na to, że w 2010 roku zostanie pobity kolejny rekord. Wydaje się jednak, że liczba osób, które zmienią fundusz emerytalny nie przekroczy poziomu 600 tys. _ – szacują Analizy Online.

Po ostatniej sesji najmocniej zwiększyła się liczba członków AXA OFE (23,4 tys. osób). Na drugim miejscu pod względem sierpniowych transferów z wynikiem o połowę słabszym znalazło się Generali OFE, którego bilans wyniósł +11,2 tys. osób. Najmocniej skurczyła się liczba klientów Aviva OFE (33,1 tys. osób) oraz ING OFE (14,7 tys. klientów).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)