Notowania

krus
02.09.2008 07:34

KRUS nielegalnie dzielił pieniądze?

Znamy wstępne wyniki kontroli zleconych przez rząd w KRUS-ie i Funduszu Składkowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nielegalnie dzielone pieniądze, brak dokumentów i faktur - takie są wstępne wyniki kontroli w KRUS-e i Funduszu Składkowym, do których dotarła _ Rzeczpospolita _.

Dziennik dodaje, że ostateczne wyniki kontroli zleconych przez premiera i ministra rolnictwa mają być znane jeszcze w tym tygodniu._ _

_ Rzeczpospolita _ pisze, że kontrolerzy z Kancelarii Premiera najwięcej zastrzeżeń mają do finansowania przez Fundusz Składkowy organizacji działających na rzecz rolników i członków ich rodzin. W zeszłym roku wydano na to ponad 14 milionów złotych. Fundusz zajmuje się finansową obsługą rolniczych ubezpieczeń.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Reformy KRUS nie będzie ]( http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/reformy;krus;nie;bedzie,149,0,347029.html )
* [ Z kont KRUS wyparowało 8 milionów złotych ]( http://news.money.pl/artykul/z;kont;krus;wyparowalo;8;milionow;zlotych,113,0,346737.html )
* [ Reforma KRUS od 2010 roku ]( http://news.money.pl/artykul/reforma;krus;od;2010;roku,220,0,344284.html )
* [ Emerytury z KRUS-u tylko dla pracujących na wsi ]( http://www.msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/emerytury;z;krus-u;tylko;dla;pracujacych;na;wsi,144,0,334992.html )
* [ TK zajmie się składkami na KRUS ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tk;zajmie;sie;skladkami;na;krus,135,0,287879.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

_ Rzeczpospolita _ dodaje, że brakuje dokumentów, faktur, a szef KRUS i zarazem Funduszu Składkowego Roman Kwaśnicki z PSL nie odpowiada na pytania kontrolerów. Dotacje przyznawano według uznania, głównie dla organizacji, które są reprezentowane w Radzie Rolników. To 25 przedstawicieli związków i organizacji rolniczych, którzy współdecydują o podziale pieniędzy z funduszu.

Dziennik pisze, że najwięcej wydano na letni i zimowy wypoczynek dzieci rolników. Jak ustalili kontrolerzy, pieniądze dzielono nielegalnie, bez otwartych konkursów, wbrew ustawie o finansach publicznych. W ubiegłym roku funkcjonowanie Biura Zarządu Funduszu Składkowego kosztowało ponad 35 milionów złotych.

Tagi: krus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz